برپایی ورک شاپ کارگردان تئاتر فرانسه در تهران

کارگاه بازیگری خلاق توسط ژان فرانسوا دوسین در تهران برگزار می شود. به گزارش سینما خراسان، کارگاه بازیگری خلاق توسط ژان فرانسوا دوسین در تهران با همکاری مدرسه بین المللی آرتا پاریس و مدرسه فیلمسازی و بازیگری هیلاج و کمپانی کنش برگزار می‌شود. محورهای این کارگاه عبارتند از: – چگونه بر روی یک صحنه تهی […]


کارگاه بازیگری خلاق توسط ژان فرانسوا دوسین در تهران برگزار می شود.

به گزارش سینما خراسان، کارگاه بازیگری خلاق توسط ژان فرانسوا دوسین در تهران با همکاری مدرسه بین المللی آرتا پاریس و مدرسه فیلمسازی و بازیگری هیلاج و کمپانی کنش برگزار می‌شود.

محورهای این کارگاه عبارتند از:

– چگونه بر روی یک صحنه تهی و در یک فضای حداقل، با بدن و صدای خود، قصه مان را روایت کنیم؟ چگونه برای زندگی بخشیدن به قصه های زمانه مان با هم بازی کنیم؟

– چگونه زمان را روایت کنیم و سال ها تجربه زندگی را در چند ملاقات کوتاه نشان دهیم؟ چگونه وقایع در چند دقیقه شکل می‌گیرند و دوباره تغییر شکل می دهند.

– چگونه روایت های زندگی را با دیگران به اشتراک بگذاریم؟ چگونه واقعیت را متحول کنیم، آن را تصور کنیم و گذشته را از آن خود کنیم تا آینده را کشف کنیم؟

– کار ما تحلیل قصه های زیسته شده و افسانه هاست: مرتبط ساختن اتفاقات مختلف، به تاریخ و داستان های بزرگ انسانی.

– به دنبال آنیم تا کشف کنیم که چگونه می‌توان در فضای باز با حضور و ارتباط با مخاطب لحظات خصوصی و صمیمی را ساخت؟ چگونه می توان تضادهای بشری را کاوید؟ تا به جایگاهی برسیم که تئاتر می تواند برای تغییر شرایط انسانی راهکار ارائه دهد.

کمپانی کنش که توسط ستاره امینیان و امید هاشمی به منظور تبادل فرهنگی میان ایران و فرانسه در پاریس تاسیس شده، قرار است طی همکاری مشترک با مدرسه فیلمسازی و بازیگری سینمایی هیلاج به مدیریت امیرشهاب رضویان و مدرسه بازیگری آرتا به مدیریت ژان فرانسوا دوسین این کارگاه آموزشی را در تهران برگزار کنند.

مدرسه بازیگری آرتا و تئاتر خورشید به مدیریت و کارگردانی آرین منوشکین واقع در شرق پاریس سال‌ها ست که به شکل حرفه‌ای مشغول تولید تئاتر و آموزش سنت‌های بازیگری هستند و این دوره آموزشی با حضور ژان فرانسوا دوسین در شهریورماه ١٣٩٨ در تهران برگزار می‌شود. مدیر آموزش این دوره شادی جوادی است و در پایان دوره گواهی نامه مدرسه آرتا در پاریس، مدرسه هیلاج و کمپانی کنش به هنرجویان اعطا می‌شود.