«بیرون نرو» به مرحله تدوین رسید

فیلم کوتاه «بیرون نرو» به کارگردانی قصیده گلمکانی به مرحله تدوین رسید. به گزارش سینما خراسان، قصیده گلمکانی فیلمساز ایرانی، فیلمبرداری تازه‌ترین اثر خود را که اخیراً در پاریس به پایان رسانده بود، به زودی و پس از اتمام جلوه‌های ویژه‌، تدوین این اثر را در فرانسه آغاز می‌کند. این فیلم که محصول مشترک ایران […]


فیلم کوتاه «بیرون نرو» به کارگردانی قصیده گلمکانی به مرحله تدوین رسید.

به گزارش سینما خراسان، قصیده گلمکانی فیلمساز ایرانی، فیلمبرداری تازه‌ترین اثر خود را که اخیراً در پاریس به پایان رسانده بود، به زودی و پس از اتمام جلوه‌های ویژه‌، تدوین این اثر را در فرانسه آغاز می‌کند. این فیلم که محصول مشترک ایران و فرانسه است، به مسائل روز جامعه فرانسه می‌پردازد و همه دست اندرکارانش به جز بازیگر نقش اصلی (شهره صباغی) فرانسوی هستند. شهره صباغی از بازیگران گروه تئاتر آرین موشکین، کارگردان مشهور فرانسوی و ساکن پاریس است. قصیده گلمکانی علاوه بر کارگردانی فیلم کوتاه «بیرون نرو» یکی از نویسندگان فیلم و طراح صحنه و لباس فیلم نیز هست.

گلمکانی که سیزده سال در فرانسه زندگی کرده و تحصیلات دانشگاهی خود را نیز در پاریس انجام داده است، با ساخت هشت فیلم کوتاه در عرض تنها یک سال، از فعال‌ترین فیلمسازان سه سال اخیر سینمای کوتاه ایران است. او که تنها سه سال است به طور جدی به فیلمسازی پرداخته است، در چهاردهمین جشن تصویر سال در سال ۱۳۹۶ به عنوان «پدیده سال» شناخته شد و مورد قدردانی قرار گرفت.

قصیده گلمکانی پس از ساخت چندین فیلم کوتاه، مستند و پشت صحنه در ایران، برای اولین بار تصمیم به ساخت فیلمی کوتاه در مورد مسائل روز فرانسه در پاریس گرفته است. عوامل فیلم عبارتند از: بازیگر: شهره صباغی، فیلمنامه: قصیده گلمکانی و شارل گارنیه، مدیر فیلمبرداری: یان دوفاس، صدابردار: لویی سلابیاک، مدیر تولید: آملین راول، گریم: ماریا الخاندرا ولخو، طراح صحنه و لباس: قصیده گلمکانی، مشاور هنری: ماری‌-کریستین فران، دستیار کارگردان: امیر قرقره‌چی.