توضیح ساداتیان درباره حواشی اکران فیلم‌های فجر در سینما آستارا

جمال ساداتیان درباره اشکالات پیش آمده برای نمایش فیلم‌های سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر در سینما آستارا توضیحاتی ارائه کرد. سید جمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما و بهره‌بردار سینما آستارا در گفتگو با سینما خراسان درباره قطع برق این سینما در روز گذشته دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه حین اکران فیلم‌های جشنواره، گفت: روز گذشته به دلیل قطع برق […]


جمال ساداتیان درباره اشکالات پیش آمده برای نمایش فیلم‌های سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر در سینما آستارا توضیحاتی ارائه کرد.

سید جمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما و بهره‌بردار سینما آستارا در گفتگو با سینما خراسان درباره قطع برق این سینما در روز گذشته دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه حین اکران فیلم‌های جشنواره، گفت: روز گذشته به دلیل قطع برق در منطقه تجریش، برق سینما آستارا از جمله سینماهای مردمی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، برای لحظاتی قطع شد، مسئولان سینما بلافاصله ژنراتور سینما را روشن کردند و بدون وقفه نمایش فیلم ها آغاز شد.

وی بیان کرد: تاخیر در نمایش فیلم‌ها هم برای سانس فوق العاده و جمعیت زیادی که برای دیدن فیلم ها آمده بودند، بود و ربطی به قطع برق نداشت.

این تهیه‌کننده سینما درباره نمایش سیاه و سفید فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی در یکی از سانس‌های این سینما هم گفت: اصلاحاتی در نسخه فیلم صورت گرفته بود و همین مساله سبب شد تا نسخه جدید دی‌سی‌پی فیلم با کمی تاخیر به دست ما برسد، در واقع نمایش این فیلم ساعت ۲۰ روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه بود و نسخه مورد نظر ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه به سینما رسید.

ساداتیان در پایان گفت: اگر قرار بود، فیلم لود شود و نمایش داده شود، زمان زیادی صرف می‌شد، ۲ راه بیشتر نداشتیم یا باید سانس موردنظر را حذف می کردیم و یا فیلم را از هارد، پخش می‌کردیم که این خود کیفیت کار را پایین می‌آورد، به همین دلیل از مخاطبان نظرسنجی شد که فیلم نمایش داده شود یا خیر، نزدیک به ۶۰ نفر از مجموع ۵۰۰ نفر درخواست نمایش فیلم با کیفیت خوب را داشتند و از سالن بیرون آمدند و باقی مخاطبان فیلم را با همان کیفیت تماشا کردند. کسانی نیز که می‌خواستند نسخه با کیفیت فیلم را ببینند ساعت ۲۴ «متری شیش و نیم» برای آنها نمایش داده شد.