جایزه زوریخ به رولاند امریش اهدا می‌شود/ تجلیل از کارگردان آلمانی

رولاند امریش با دریافت جایزه جشنواره فیلم زوریخ تجلیل می‌شود. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، رولاند اِمِریش کارگردان «روز استقلال» با دریافت جایزه ویژه در جشنواره فیلم زوریخ ۲۰۱۹ مورد تجلیل واقع می‌شود. این جشنواره سوییسی ۲۹ سپتامبر همراه با نمایش گلچینی از آثار پیشین امریش از وی تجلیل می‌کند. […]


رولاند امریش با دریافت جایزه جشنواره فیلم زوریخ تجلیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، رولاند اِمِریش کارگردان «روز استقلال» با دریافت جایزه ویژه در جشنواره فیلم زوریخ ۲۰۱۹ مورد تجلیل واقع می‌شود.

این جشنواره سوییسی ۲۹ سپتامبر همراه با نمایش گلچینی از آثار پیشین امریش از وی تجلیل می‌کند. نمایش این فیلم‌ها که شامل اکران اولین فیلم او «سرچشمه کشتی نوح» که در بخش رقابتی برلیناله ۱۹۸۴ به نمایش درآمد، «روز استقلال»، «دروازه ستاره»، «گوزدیلا»، «روز پس از فردا» و «سقوط کاخ سفید» خواهد بود، در بخشی با عنوان «تجلیلی از …» روی پرده می‌رود.

نادجا شیلدکنخت از بنیانگذاران جشنواره فیلم زوریخ از امریش به عنوان یک کارگردان مولف واقعی هالیوودی یاد کرد که نقاط عطف فرهنگی را با آثارش خلق کرده و در عین حال که به عنوان یک هنرمند مرزها را می‌شکند، با سرگرم کردن مخاطبان پیام‌های آگاهانه اجتماعی را نیز با کارهایش منتقل می‌کند.

وی افزود: امریش طیفی باورنکردنی در آثارش دارد.

امریش خالق بیش از ۲۰ فیلم بلند است و جدیدترین فیلمش «میدوی» با محوریت نبرد مهم جنگ جهانی دوم در پاسیفیک ساخته شده است. وودی هارلسون، اد اسکرین، پاتریک ویلسون، لوک اوانز و نیک جوناس بازیگران این فیلم هستند.

فستیوال فیلم زوریخ به تازگی اعلام کرد کریستن استوارت با دریافت چشم طلای جشنواره تجلیل می‌شود.

امسال پانزدهمین دوره جشنواره فیلم زوریخ از ۲۶ سپتامبر تا ۶ اکتبر (۴ تا ۱۴ مهر) برگزار می‌شود.