خالقان وحشت گردهم می‌آیند/«داستان‌های ترسناک» دل تورو در بریتانیا

جشنواره فیلم‌های وحشتناک بریتانیا که با عنوان «فرایت فست» برگزار می‌شود، امسال میزبان گی‌یرمو دل تورو خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، بیستمین دوره جشنواره فیلم‌های ترسناک بریتانیا امسال میزبان «داستان‌های ترسناک» دل تورو و «خزیدن» سم ریمی خواهد بود. در حالی که امسال لندن مثل سال‌های پیش […]


جشنواره فیلم‌های وحشتناک بریتانیا که با عنوان «فرایت فست» برگزار می‌شود، امسال میزبان گی‌یرمو دل تورو خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، بیستمین دوره جشنواره فیلم‌های ترسناک بریتانیا امسال میزبان «داستان‌های ترسناک» دل تورو و «خزیدن» سم ریمی خواهد بود.

در حالی که امسال لندن مثل سال‌های پیش میزبان بیستمین دوره این جشنواره که در ژانر فیلم‌های ترسناک برگزار می‌شود است، ۲۰ فیلم ترسناک بین‌المللی و ۲۸ فیلم بریتانیایی برای نخستین بار در این جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

در میان شرکت‌کنندگان داریو آرجنتو نیز اکران ویژه‌ای از فیلمش «Tenebrae» را به نمایش می‌گذارد و خواهران ساسکا که دوقلویی از کانادا هستند نیز با اولین اکران جهانی فیلم «هار» خود به این جشنواره می‌آیند. این فیلم بازسازی فیلم کراننبرگ به همین نام محصول ۱۹۷۷ است.

این جشنواره کارش را با اولین اکران جهانی فیلم بریتانیایی «همراه پدر» ساخته آنت تیمپسون شروع می‌کند که در آن الیجا وود بازی کرده و با فیلم «پیدا کردن یک زن خوب سخت است» ساخته ابنر پاستول که یک داستان جنایی است و برای اولین بار اکران می‌شود، خاتمه می‌یابد.

از دیگر فیلم‌های این دوره می‌توان به تریلر «آماده یا نه» ساخته رادیو سایلنس، «فیدبک» ساخته پدرو آلونسو و «دیوانگی در متد» ساخته جیسون میویس اشاره کرد.

بیستمین دوره «فرایت فست» از ۲۲ تا ۲۶ آگوست (۳۱ مرداد تا ۴ شهریور) برگزار می‌شود.