«قهرمانان» قهرمان شد

سی‌ و سومین دوره جوایز سینمایی «گویا» که به عنوان اسکار سینمای اسپانیا شناخته می‌شود، برندگان خود را شناخت. به گزارش سینما خراسان به نقل از اسکرین، در حالی برندگان جوایز گویا معرفی شدند که فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی جایزه‌ای را از آن خود نکرد. این در حالی است که این فیلم در […]


سی‌ و سومین دوره جوایز سینمایی «گویا» که به عنوان اسکار سینمای اسپانیا شناخته می‌شود، برندگان خود را شناخت.

به گزارش سینما خراسان به نقل از اسکرین، در حالی برندگان جوایز گویا معرفی شدند که فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی جایزه‌ای را از آن خود نکرد. این در حالی است که این فیلم در ۸ بخش نامزد شده بود.

در این مراسم «قهرمانان» ساخته خاویر فسر جایزه بهترین فیلم این جشنواره را از آن خود کرد.

این فیلم کمدی که به عنوان نماینده سینمای اسپانیا در بخش اسکار خارجی زبان معرفی شده بود، با بازی خاویر گوتیه‌رس درباره مارکو مونتس مربی تیم بسکتبال در مادرید است که بعد از درگیری با سرمربی در جریان یک بازی، اخراج و مجبور می‌شود با تیمی متشکل از بازیکنان ناتوان ذهنی کار کند.

«همه می‌دانند» در هشت بخش شامل بهترین فیلم، کارگرانی و فیلمنامه غیراقتباسی، ترانه، بازیگر نقش اصلی مرد، بازیگر نقش اصلی زن، بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین تدوین نامزد این جوایز بود.

برنده اصلی جوایز گویا ۲۰۱۹ فیلم «قلمرو» ساخته رودریگو سوروگوین بود که با ۱۳ نامزدی، هفت جایزه به خانه برد. جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بازیگر نقش مکمل مرد، فیلمنامه غیراقتباسی، موسیقی، تدوین و صدابرداری به این فیلم تعلق گرفت.

سوسی سانچز برای فیلم «بیماری یکشنبه» جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی را دریافت کرد و جایزه نقش مکمل زن نیز به کارولینا یوسته برای فیلم «کارمن و لولا» رسید.

«یک روز دیگر از زندگی» ساخته دمین ننو و رائول دلا فونته جایزه بهترین انیمیشن را به خانه برد.

جایزه بهترین کارگردان نوظهور به آرنتا اِچوریا برای فیلم «کارمن و لولا» تعلق گرفت.

«سکوت دیگران» به کارگردانی المودنا کارسدو و روبرت باهار جایزه بهترین اثر مستند این جوایز را به خانه برد.

جایزه بهترین فیلمبرداری نیز نصیب «شهر تفنگ» رسید.

«جنگ سرد» نیز یک موفقیت دیگر کسب کرد و بهترین فیلم اروپایی شناخته شد.