نشستی پژوهشی برای عموم به قصد معرفی تئاتر معاصر ترکیه

نشست پژوهشی «معرفی تئاتر معاصر ترکیه» روز جمعه ۲۶ بهمن میزبان علاقه‌مندان و پژوهشگران خواهد شد. به گزارش سینما خراسان، در پنجمین روز از جشنواره‌ سی و هفتم و در روز جمعه ۲۶ بهمن از ساعت ۱۰ تا ۱۲ نشست پژوهشیِ «معرفی تئاتر معاصر ترکیه» در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود. از جمله […]


نشست پژوهشی «معرفی تئاتر معاصر ترکیه» روز جمعه ۲۶ بهمن میزبان علاقه‌مندان و پژوهشگران خواهد شد.

به گزارش سینما خراسان، در پنجمین روز از جشنواره‌ سی و هفتم و در روز جمعه ۲۶ بهمن از ساعت ۱۰ تا ۱۲ نشست پژوهشیِ «معرفی تئاتر معاصر ترکیه» در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

از جمله مهمانان و سخنرانان این نشست که با حضور پژوهشگران و علاقه‌مندان به تئاتر برگزار می‌شود می‌توان به اوزن یولا نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه و از جمله داوران «مسابقه‌ تئاتر بین‌الملل» سی و هفتمین جشنواره‌ تئاتر فجر، لمان ایلماز از جمله داوران «مسابقه‌ تئاتر بین‌الملل» در سی و ششمین جشنواره‌ی تئاتر فجر در سال ۹۶، هر ۲ از ترکیه و عبدالحسین لاله نویسنده، کارگردان تئاتر و پژوهشگر از ایران اشاره کرد.

هدف از برگزاری این نشست معرفی تاریخچه، ساختارها، نهادها و جشنواره‌های تئاتر معاصر ترکیه است به قصد بررسی کمیت، کیفیت و چگونگی آن‌ها برای رسیدن به پاسخ این پرسش که ترکیه به عنوان همسایه‌ای که از لحاظ فرهنگی قرابتی بسیار با ایران دارد چگونه به آن‌چه هم اکنون در تئاتر معاصر خود شاهد آن است، دست یافته است.

ورود به این نشست پژوهشی که به همت بخش بین‌الملل سی و هفتمین جشنواره‌ تئاتر فجر برگزار می‌شود برای عموم آزاد است.

سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر از ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند به دبیری نادر برهانی‌مرند در جریان است.