نواهای سرزمین مادری در بومهن برگزار شد

پردیس- نواهای سرزمین مادری در بومهن به عنوان بوم شهر اقوام ایرانی با حضور ملیت‌های مختلف برگزار شد. به گزارش سینما خراسان، این جشنواره با اجرا گروه های آوای مهر به سرپرستی مجتبی قارداشی، درنا به سرپرستی مرتضی نصرآبادی، پرنیان (لری) به سرپرستی جان بزرگی، عاراض (آذری ) به سرپرستی محمدی و کادوس به سرپرستی‌ […]


پردیس- نواهای سرزمین مادری در بومهن به عنوان بوم شهر اقوام ایرانی با حضور ملیت‌های مختلف برگزار شد.

به گزارش سینما خراسان، این جشنواره با اجرا گروه های آوای مهر به سرپرستی مجتبی قارداشی، درنا به سرپرستی مرتضی نصرآبادی، پرنیان (لری) به سرپرستی جان بزرگی، عاراض (آذری ) به سرپرستی محمدی و کادوس به سرپرستی‌ حمید مقدم و قطعات زیبای بلوچی توسط جهانی برگزار شد.

حمید زاهدی ئیس کمسیون فرهنگی هنری شورای اسلامی شهر بومهن در جشنواره نواهای سرزمین مادری طی سخنانی گفت: برای توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری و نبود امکانات لازم در فرهنگسرای مهر بومهن مجموعه شهرداری و شورای شهر بومهن مبلغ ۱۰۰میلون تومان جهت تجهیز سالن این مجموعه فرهنگی اختصاص داده است.

رییس انجمن موسیقی پردیس نیز در این مراسم گفت : تلاش داریم در سال ۹۸ در شهر بومهن که منطقه بوم اقوام ایرانی نیز محسوب می شود، فرهنگ موسیقی شناسی را گسترش دهیم و جشنواره استانی برگزار کنیم.

مجتبی قارداشی اضافه کرد: حق قومیت ها و موسیقی منطقه است، که هنر خود را عرضه کنند و مردم از دیدن آن لذت ببرند.

بر اساس این گزارش، در پایان مراسم از گروهای برتر با لوح و تندیس یادبود تقدیر به عمل آمد .