پوستر جشنواره استانی تئاتر کمدی پیچک در آبادان رونمایی شد

ظهر امروز با حضور مسئولان و هنرمندان از پوستر نخستین جشنواره استانی تئاتر کمدی پیچک در محل سالن حاتم نژاد مجموعه فرهنگی و هنری شهید آوینی آبادان رونمایی شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، در آئین رونمایی از این پوستر، امام جمعه آبادان گفت: متاسفانه موضوع تئاتر هنوز جایگاه […]

ظهر امروز با حضور مسئولان و هنرمندان از پوستر نخستین جشنواره استانی تئاتر کمدی پیچک در محل سالن حاتم نژاد مجموعه فرهنگی و هنری شهید آوینی آبادان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، در آئین رونمایی از این پوستر، امام جمعه آبادان گفت: متاسفانه موضوع تئاتر هنوز جایگاه واقعی اش را در میان مردم نیافته و فاصله موجود میان مردم و تئاتر سبب شده تا هنر نمایش در آبادان آنگونه که باید با اقبال عمومی مواجه نشود.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور افزود: بی مهری مردم از تلاش هنرمندان توانمند شهر که به اشکال مختلف، در مناسبت‌های گوناگون و با کیفیت خوب نمایش‌های موضوعی و حتی انتقادی را به نمایش می گذارند، ممکن است سبب دلسردی هنرمندان شود و لذا امیدواریم تا مردم شهر بیش از پیش از هنرمندان شهر که نه تنها در سطح شهرستان بلکه در استان، ملی و حتی بین المللی دارای شناسنامه و هویت هنری شناخته شده اند، حمایت کنند.

وی با اشاره به پیام برخی نمایش ها اظهار کرد: برخی نمایش‌ها اگر چه حاوی پیام هستند اما در ظاهر ساختار شکن هستند و با اجرا کنندگان آن نمایش همخوانی ندارد.

امام جمعه آبادان با ابراز تاسف از اینکه در حال حاضر فرهنگ ما چه در شهرستان استان و حتی ملی مورد هجمه قرار گرفته است، تصریح کرد: مدرارس، بازار، خانواده، اجتماع، پوشاک و حتی خوراک مان مورد هجمه برنامه ریزی شده دشمن قرار گرفته است و همین سبب شده تا آن مغایرتی را که در مورد سلبریتی ها بر روی صحنه می بینیم با آنچه در پشت صحنه و امتداد آن اتصال به شبکه های خارجی و خروج معنا دار از کشور دیده می شود، مردم را دل آزرده و ناراحت کند و این در حالی است که فارغ از این دست از هنرمندان سایر سایر ملت فارغ از هر دین و مکتبی در تلاش برای حفظ ملیت شان هستند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور با اشاره به اجرای برخی نمایش‌های ساختار شکن میان تکنولوژی و سنتی در برنامه عصر جدید گفت: آبادان هنرمندان توانمند، با شخصیت، خوش ذوق و با اخلاقی دارد که می توان با تکیه و اعتماد به آنان در جهت بهبود و ارتقای سطح فرهنگ عمومی نیز از آنان بهره برد.

وی با اشاره به برنامه ریزی شورای فرهنگی عمومی در جهت بهبود وضعیت و شرایط گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری شهرستان افزود: تاکنون کارگروه‌های مختلفی را تشکیل داده ایم و در نظر داریم تا کارگروهی را نیز برای شنیدن صحبت های اهالی رسانه در جهت پیگیری مسائل و کمک به رفع مشکلاتشان با دعوت از خبرنگاران تشکیل دهیم و این کار در هفته آتی در مدار اجرا و انجام قرار می گیرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین با قدردانی از همراهی و همکاری هنرمندان جوان آبادانی که دست در دست یکدیگر دادند تا این جشنواره را به نحو مطلوبی برگزار کنند، گفت: نمایش‌های زیادی را از هنرمندان شهر دیده ام که از لحاظ کیفی در سطح خوبی قرار دارند و به طور حتم در صورت حمایت می توانند بیشتر و بهتر از این نمود پیدا کنند.

عامر کعبی افزود: به طور یقین منابع مالی بسیار خوبی در حوزه فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند وجود دارد که به نظر می رسد به درستی در حوزه های فرهنگی و هنری شهرهای آبادان و خرمشهر هدایت نشده اند که انتظار می رود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند حمایت خود را از هنر و هنرمند دریغ نکنند.

وی اظهار کرد: اگر چه سازمان منطقه آزاد اروند در سال جاری با توجه به کاهش صادردات و ورادات کالا با کاهش منابع مالی مواجه شده اما سطح انتظارات هنرمندان آنقدر زیاد نیست که از عهده این سازمان خارج باشد، لذا انتظار می رود موضوع حمایت از هنرمندان به طور جدی از سوی این سازمان انجام شود تا هنرمندان توانمند منطقه بتوانند همچون گذشته و حتی فراتر از آن در رده های مختلف هنری اعم از منطقه ای، استان، ملی، بین المللی و حتی جهانی بدرخشند.

وی با اشاره به تاریخ، سابقه درخشان و اثرگذاری آبادان در سطح کشور در حوزه های مختلف اعم از نفت، اقتصاد، دفاع مقدس و مقاومت مردمی اظهار کرد: از تئاترهایی که به شیوه های مختلف بیانگر مسائل مبتلابه شهرند، استقبال و حمایت می کنیم.