آغاز فصل جدید همکاری علی رهبری با ارکسترسمفونیک استانبول

علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده کشورمان مهرماه سال جاری فصل جدید همکاری خود با ارکستر سمفونیک استانبول را آغاز خواهد کرد. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده کشورمان از روز جمعه ۱۲ مهرماه سال ۱۳۹۸ فصل جدید همکاری خود با […]


علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده کشورمان مهرماه سال جاری فصل جدید همکاری خود با ارکستر سمفونیک استانبول را آغاز خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده کشورمان از روز جمعه ۱۲ مهرماه سال ۱۳۹۸ فصل جدید همکاری خود با ارکستر سمفونیک استانبول را آغاز خواهد کرد.

در این کنسرت ویژه ماری پی یر لانگ لامت نوازنده هارپ اهل فرانسه و بولنت اوجیل نوازنده فلوت اهل ترکیه دوسولیست مشهور علی رهبری را همراهی می کنند.

لانگ لامت، یکی از مشهورترین نوازندگان هارپ جهان است او با اکثر ارکسترها و رهبران جهان همکاری داشته است ولی بیشترین همکاری هایش با ارکستر فیلهارمونیک برلین بوده است. بولنت اوجیل، سولیست فلوت هم تاکنون برنده چندین مسابقه جهانی فلوت شده است. او هم با اکثر ارکسترهای جهان کنسرت داشته است.

در این اجرا که به گفته علی رهبری «کنسرت ویژه افتتاحیه ارکستر سمفونیک دولتی استانبول» محسوب می شود، آثاری ازجوزپه وردی، آمادئوس موتزارت و هکتور برلیوز به رهبری ارکستر علی رهبری پیش روی مخاطبان قرار می گیرد. رهبری خرداد ماه گذشته نیز کنسرت دیگری را در استانبول رهبری کرد.

علی رهبری به عنوان رهبر اصلی، سابقه همکاری ۱۴ ساله با ارکستر سمفونیک دولتی شهر استانبول داشته ودر هفت سال گذشته از طرف بنیاد فرهنگی و هنری شهر آنتالیا ، جهت آموزش وارتقای سطح ارکستراین شهر به آن جا دعوت شده بود.