«آقای وکیل» آماده نمایش شد/ مستندی برای اثبات بی گناهی مسلمانان

مجموعه مستند «آقای وکیل» تولید خانه مستند درباره مسلمانان ساکن ایتالیا که متهم به خرابکاری می‌شوند، آماده نمایش شد. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، مستند «آقای وکیل» به کارگردانی طاها فروتن و تهیه کنندگی مجید عزیزی در ۲ نسخه تلویزیونی و سینمایی آماده نمایش شد. تولید این مستند از سال ۱۳۹۶ آغاز شده بود […]


مجموعه مستند «آقای وکیل» تولید خانه مستند درباره مسلمانان ساکن ایتالیا که متهم به خرابکاری می‌شوند، آماده نمایش شد.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، مستند «آقای وکیل» به کارگردانی طاها فروتن و تهیه کنندگی مجید عزیزی در ۲ نسخه تلویزیونی و سینمایی آماده نمایش شد.

تولید این مستند از سال ۱۳۹۶ آغاز شده بود و پس از پشت سر گذاشتن مراحل پژوهش و تولید، به تازگی آماده نمایش شده است.

طاها فروتن کارگردان مستند «آقای وکیل» درباره این مستند، گفت: «آقای وکیل» یک مجموعه ۳ قسمتی است. قسمت اول و دوم این مستند آماده شده و یک نسخه طولانی تر سینمایی نیز دارد که همان قسمت سوم است.

کارگردان مستند «آقای وکیل» درباره موضوع این مستند عنوان کرد: موضوع «آقای وکیل» درباره وکیلی ایتالیایی و ساکن شهر رم است که ما در این فیلم درباره ۴ پرونده او صحبت کردیم. پرونده های این وکیل به وکالت مسلمانان ساکن شهر رم ایتالیا باز می گردد که متهم به خرابکاری می شوند و او تلاش در اثبات بی گناهی این متهمان دارد و ماجراها را در فیلم تعریف می کند.

فروتن با ابراز تمایل نسبت به نمایش «آقای وکیل» در جشنواره فیلم «سینماحقیقت» با اشاره به زمان تولید این مستند گفت: با این سوژه یک سال پیش آشنا شدم اما کار تحقیقات ما سال ۹۶ شروع شد و در پایان سال ۹۶ به سفر رفتیم و سال گذشته هم درگیر ترجمه و تدوین کار بودیم که می توان گفت نزدیک به ۲ سال تولید این فیلم زمان برد.

منبع مهر