اجرای «غلامرضا لبخندی» از ۱۸ فروردین/ بهروز پناهنده خفاش شب شد

کهبد تاراج از روی صحنه بردن نمایش «غلامرضا لبخندی» در بهار ۹۸ خبر داد. کهبد تاراج نویسنده و کارگردان نمایش «غلامرضا لبخندی» درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: این نمایش قرار است از ۱۸ فروردین ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود. تاراج ادامه داد: «غلامرضا لبخندی» پیش از […]

کهبد تاراج از روی صحنه بردن نمایش «غلامرضا لبخندی» در بهار ۹۸ خبر داد.

کهبد تاراج نویسنده و کارگردان نمایش «غلامرضا لبخندی» درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: این نمایش قرار است از ۱۸ فروردین ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود.

تاراج ادامه داد: «غلامرضا لبخندی» پیش از این قرار بود در بهار ۹۷ در تالار حافظ به صحنه برود که این اجرا به دلیل ممیزی‌های زیادی که به کار وارد شده بود، منتفی شد. بعد از آن در زمان مدیریت آقای پارسایی من متن را به شورای انتخاب آثار تماشاخانه ایرانشهر ارائه دادم و قرار بر این شد که فروردین و اردیبهشت ۹۸ در ایرانشهر کار را به صحنه ببرم اما ناگهان نمایش از جدول اجراها خارج شد.

وی ادامه داد: بعد از رفتن آقای پارسایی و حضور آقای مسافر آستانه مجدداً این مساله را پیگیری کردم که خوشبختانه مشکل برطرف شد و قرار است از ۱۸ فروردین ماه اجرای نمایش را آغاز کنیم. با وجودی که پیش از این نمایشنامه اصلاحیه‌های فراوانی دریافت کرده بود اما در ارائه مجدد به شورای ارزشیابی و نظارت متن بدون هیچ مورد ممیزی مجوز گرفت.

تاراج یادآور شد: متأسفانه به دلیل اینکه ۱۸ اسفند به ما خبر دادند که نمایش می‌تواند در فروردین ماه اجرا شود، فرصت بسیار کمی برای تمرین داریم و این لطف گروه است که با من همراه هستند و در تمرینات چندین ساعته حضور پیدا می‌کنند. متأسفانه برای ساخت دکور هم با مشکل مواجه هستیم چون این روزها همه جا تعطیل است.

وی درباره مضمون نمایش توضیح داد: نمایش «غلامرضا لبخندی» به قتل‌های سریالی غلامرضا خوشرو معروف به خفاش شب در سال ۷۶ می‌پردازد که ۹ فقره قتل زنجیره‌ای انجام داد و به قصاص محکوم شد،. این نمایش در همایش ملی اکبر رادی در سال گذشته نامزد دریافت بهترین نمایشنامه شده بود. «غلامرضا لبخندی» اثری مستند اجتماعی است و من برای نگارش آن تحقیق و پژوهش بسیاری کردم و به سراغ خانواده‌های این قربانیان رفتم.

این کارگردان در پایان درباره گروه بازیگران نمایش بیان کرد: تینو صالحی، بهروز پناهنده، الهام شعبانی، غزاله رشیدی، لبخند بدیعی، رضا بهرامی، حمید ملاحسینی، مسعود انتظاری، حمید برجی، نجلا نظریان بازیگران نمایش هستند که بهروز پناهنده در نقش خفاش شب بازی می‌کند. امیررضا زمردی تهیه کننده، حمید پورآذر ی طراح صحنه و مشاور کارگردان، ماریا حاجی‌ها طراح گریم، رضا خضرایی طراح نور، الهام شعبانی طراح لباس و امیر قالیچی مدیر روابط عمومی دیگر عوامل این نمایش هستند.