اجرای پروژه «موسیقی تهران» از سال ۹۸/ موسیقی فقط در تالارها نیست

یک تهیه‌کننده و مدیرتولید آثار موسیقایی از اجرای یک پروژه موسیقایی محیطی با عنوان «پروژه موسیقی تهران» از سال آینده با حضور هنرمندان خبر داد. حمید خسروبیگی تهیه‌کننده و مدیرتولید موسیقی در گفتگو با سینما خراسان ضمن اعلام این خبر افزود: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که از مدت‌ها قبل انجام داده بودیم قرار است از سال آینده […]


یک تهیه‌کننده و مدیرتولید آثار موسیقایی از اجرای یک پروژه موسیقایی محیطی با عنوان «پروژه موسیقی تهران» از سال آینده با حضور هنرمندان خبر داد.

حمید خسروبیگی تهیه‌کننده و مدیرتولید موسیقی در گفتگو با سینما خراسان ضمن اعلام این خبر افزود: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که از مدت‌ها قبل انجام داده بودیم قرار است از سال آینده در صورت فراهم شدن امکانات و دریافت مجوزهای لازم پروژه موسیقی تهران را راه اندازی کنیم که به اعتقاد من از جمله برنامه‌ها و فعالیت‌هایی است که می‌تواند موردتوجه مخاطبان و هنرمندان قرار گیرد. ما تصمیم داریم با این پروژه با حضور موزیسین‌های درجه یک موسیقی فضای اجرای آثار موسیقایی را به سمتی ببریم که صرفاً در تالار یا روی صحنه خاصی نباشد.

وی ادامه داد: ما در این طرح می‌خواهیم مخاطب را به این باور برسانیم که می‌توان بدون نیاز به صحنه‌ها موسیقی را اجرا کرد زیرا این موسیقی و هنرمند موسیقی است که به صحنه‌ها و جایگاه‌ها و تالارها اعتبار داده و حال مردم را خوب کند. به هر حال ما تلاش خود را انجام داده‌ایم که بتوانیم هرچه زودتر این طرح را اجرایی کنیم و امیدوارم فضا به گونه‌ای فراهم شود که بتوانیم کار را به سرانجام برسانیم. البته در شروع با مشکلاتی مواجه شدیم که از آن جمله می‌توان به مقاومت برخی از هنرمندان پیرامون این قضیه اشاره کرد. زیرا توجیه این قضیه برای تعدادی از دوستان هنرمند کار سختی بود اما خوشبختانه ماجرا به گونه‌ای پیش رفت که می‌توانیم برای اجرایی شدن طرح امیدوار بود.

خسروبیگی بیان کرد: آنچه ما در این طرح برای انجام آن برنامه‌ریزی‌هایی لازم را انجام داده‌ایم اجراهای الکتروآکوستیکی است که پس از دریافت مجوزهای لازم از دستگاه‌های مربوط از سال آینده اجرایی خواهد شد. البته دست‌اندرکاران اجرای پروژه موسیقی تهران در این راه به شدت نیازمند حمایت و همراهی هنرمندان ارزشمند موسیقی کشورمان در شاخه‌های مختلف است که امیدوارم بتوانیم با این کار مشارکتی فضای مناسبی برای انجام یک پروژه مهم فراهم کنیم.