اجرای یک نمایش ویژه محرم/ «درپی عشق دویدن» نمایشنامه خوانی می‌شود

سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از برنامه های آینده این انجمن خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، محسن سلیمانی فارسانی سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس گفت: خوشبختانه مجموعه نمایشنامه خوانی های روایت حماسه با بازتاب خوبی از […]


سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از برنامه های آینده این انجمن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، محسن سلیمانی فارسانی سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس گفت: خوشبختانه مجموعه نمایشنامه خوانی های روایت حماسه با بازتاب خوبی از سوی هنرمندان مواجه شد و این موضوع ما را مصمم تر کرد که با جدیت بیشتری پیگیری کنیم. لذا دوره جدید این نمایشنامه خوانی ها را براساس نمایشنامه های منتشر شده در کتاب «در پی عشق دویدن» شروع کردیم که از فردا ۳۱ تیرماه آغاز خواهد شد و تا ۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: طبق برنامه تنظیمی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نمایشنامه «وصله بر سایه های ترک خورده» اثر محمدرضا آریان فر به کارگردانی ساغر صمدی از ۳۱ تیر الی ۴ مرداد، «من هستم گیلگمش» اثر سعید تشکری و کارگردانی سپیده مرویان از ۷ الی ۱۱ مرداد، «صبح پرواز» به نویسندگی و کارگردانی ندا ثابتی از ۱۴ لغایت ۱۸ مرداد، «لیلی مجنون- مجنون لیلی» اثر نصرالله قادری و کارگردانی محمد هاشم زاده از ۲۱ الی ۲۵ مرداد، «تردست» به نویسندگی و کارگردانی سیروس همتی از ۲۸ مرداد الی ۱ شهریور و «حدیث راه پر خون» براساس متنی از عبدالرضا فریدزاده و کارگردانی حمید اصغری تتماج از ۴ الی ۸ مرداد در این تماشاخانه نمایشنامه خوانی خواهند شد.

سلیمانی فارسانی اضافه کرد: به غیر از برنامه های مدون شده نمایشنامه خوانی که به یاری خدا قصد داریم تا انتهای سال جاری آن را به صورت پیوسته و مداوم ادامه دهیم. درصدد تدارک و مقدمات یک نمایش با کیفیت و حرفه ای ویژه ایام محرم درتماشاخانه سرو هستیم که اخبار آن متعاقباً از طریق روابط عمومی انجمن تئاتر و انقلاب دفاع مقدس در اختیار اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت.

سلیمانی فارسانی در پایان از رایزنی برای انتخاب دبیر هفدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مقاومت خبر داد و گفت: فراخوان جشنواره نیز پس از انتصاب دبیر جشنواره هفدهم در اختیار عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت سال آینده توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و با همکاری بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار خواهدشد.