اجرای ۱۱ اثر صحنه‌ای و ۸ نمایش خیابانی در روز دوم تئاتر فجر

۱۱ نمایش صحنه‌ای، ۳ نمایش در بخش دیگر گونه‌های اجرایی و ۸ اجرای خیابانی در دومین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر به صحنه می‌روند. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره، دومین روز از سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۹ نمایش صحنه ای در تالار وحدت، […]


۱۱ نمایش صحنه‌ای، ۳ نمایش در بخش دیگر گونه‌های اجرایی و ۸ اجرای خیابانی در دومین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر به صحنه می‌روند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره، دومین روز از سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اجرای ۹ نمایش صحنه ای در تالار وحدت، تالارهای چهارسو، سایه و قشقایی مجموعه تئاتر شهر، تئاتر مولوی، تالار حافظ، تالارهای دکتر ناظزاده کرمانی و استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر و تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. همچنین اجرای ۲ نمایش نیز که از روز گذشته در حوزه هنری به صحنه رفته اند، ادامه دارد.

روز سه شنبه ۲۳ بهمن تالار وحدت دومین اجرای نمایش «خانه برناردا آلبا» کار علی رفیعی را پشت سر خواهد گذاشت. این نمایش ساعت ۱۹.۳۰ و به مدت ۱۴۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

در این روز مجموعه تئاتر شهر میزبان سه نمایش است. «زندگی در تئاتر» به کارگردانی محمد برهمنی در نوبت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو اجرا می‌شود. «چکامه‌های که حباب می‌شوند» به کارگردانی کمیل جعفری از قشم نیز در ۲ نوبت ۱۷ و ۱۹ در تالار سایه روی صحنه می‌رود. این نمایش ۶۰ دقیقه است.

اولین نمایشی که از بخش ملل جشنواره سی و هفتم اجرا می‌شود «سوآرم» کاری از کشور مجارستان است که گابور گودا آن را کارگردانی کرده و قرار است در نوبت‌های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در تالار قشقایی روی صحنه برود.

تئاتر مولوی نیز در این روز میزبان «از خط زرد فاصله بگیرید» به کارگردانی رضا رشادت خواهد بود که در ۲ نوبت ۱۷ و ۱۹ و با مدت ۶۰ دقیقه اجرا می‌شود. تالار حافظ نیز به اجرای نمایش «استیو جابز» اختصاص دارد. این نمایش با کارگردانی مهران رنجبر در نوبت‌های ۱۸ و ۲۰:۳۰ و با مدت ۷۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه ایرانشهر در دومین روز جشنواره میزبان ۲ نمایش می‌شود. «شازده کوچولو» به کارگردانی مصطفی قربانپور در نوبت‌های ۱۷ و ۲۰ و با مدت زمان ۷۰ دقیقه در تالار ناظرزاده و نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» به کارگردانی علی شمس در نوبت‌های ۱۸ و ۲۱ با مدت زمان ۷۵ دقیقه در تالار استاد سمندریان روی صحنه می‌روند.

تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران نیز در دومین روز جشنواره به اجرای نمایش «گم و گور» اختصاص دارد. این نمایش با مدت زمان ۶۵ دقیقه در نویت‌های ۱۶ و ۱۸ روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه‌های مهر و ماه حوزه هنری نیز دومین روز اجرای نمایش‌های «سقوط اضطراری» کار سیدعلی موسویان و «دلآرام نا آرام» به کارگردانی نرگس صابری را پشت سر خواهد گذاشت.

۳ نمایش بخش دیگر گونه‌های اجرایی آغاز می‌شوند

دومین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر با آغاز اجرای ۳ نمایش بخش دیگر گونه‌های اجرایی همراه خواهد بود. «زمان در حبس قصر» نوشته و کارگردانی میلاد جباری مولانا روزهای ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه و در ۲ نوبت ۱۸ و ۱۹:۳۰ در باغ موزه قصر به اجرا در می‌آید.

«رکوئیمی بر وزن صندلی با بوی تهران و احوالات دیگر» نوشته و کارگردانی شایان فیروزی نیز در روزهای ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۹ در پلتفرم عمارت روبرو اجرا خواهد شد.

«اپرای شماره ۰۱#تهران» نیز که نوشته و کارگردانی مرتضی زارعی است در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰ کارگاه دکور تالار وحدت اجرا می‌شود این نمایش از ۲۳ تا ۲۸ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

هشت اجرای خیابانی در سه نقطه پرتردد

نمایش‌های بخش خیابانی در دومین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر در محوطه مجموعه تئاتر شهر، محوطه خانه هنرمندان ایران و مترو میدان ولیعصر(ع) به اجرا در خواهند آمد.

نمایش «داول کشی» به کارگردانی مرتضی اسدی مرام در ساعت ۱۶.۳۰ و «خرس‌های پاندا» کار رضا ملکی ساعت ۱۷ در محوطه خانه هنرمندان ایران به اجرا در می‌آیند و نمایش «اهم» کار مسعود براهیمی ساعت ۱۰:۳۰ صبح و «هشتک لاکچری» کار میثم سرآبادی ساعت ۱۱ صبح در ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر میزبان علاقه مندان خواهند بود.