اجرای ۲۴ نمایش صحنه‌ای و ۶ تئاتر خیابانی در روز پنجم جشنواره فجر

در پنجمین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر ۲۴ نمایش صحنه‌ای، شش تئاتر خیابانی و پنج اثر در بخش دیگر گونه‌های اجرایی میزبان علاقه‌مندان می‌شوند. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در پنجمین روز از جشنواره‌ سی و هفتم، جمعه ۲۶ بهمن، […]


در پنجمین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر ۲۴ نمایش صحنه‌ای، شش تئاتر خیابانی و پنج اثر در بخش دیگر گونه‌های اجرایی میزبان علاقه‌مندان می‌شوند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در پنجمین روز از جشنواره‌ سی و هفتم، جمعه ۲۶ بهمن، در بخش صحنه‌ای ۱۰ نمایش به اجرا درمی‌آید.

در این روز تالار چهارسوی مجموعه‌ تئاتر شهر میزبان نمایش «شفیره» به کارگردانی مهدی شاه‌پیری است که در نوبت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ به اجرا درمی‌آید. تالار سایه نیز پذیرای اجرای «خرده نان» به کارگردانی کورش سلیمانی خواهد بود که در نوبت‌های ۱۷ و ۱۹ اجرا می‌شود. در تالار قشقایی این مجموعه هم نمایش «عند از مطالبه» کار سامان خلیلیان در نوبت‌های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ روی صحنه می‌رود.

تئاتر مولوی از اجرای نمایش «فیل در تاریکی» به کارگردانی مهرداد مصطفوی در نوبت‌های ۱۷ و ۱۹ پذیرایی خواهد کرد و تالار حافظ نیز شاهد اجرای نمایش «دختر سطلی» کار فاتح بادپروا خواهد بود که در ساعت ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود. در این روز، سومین اجرای «اپرای عشق» کار بهروز غریب‌پور در تالار فردوسی میزبان علاقه‌مندان می‌شود. این اثر نمایشی در ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه می‌رود.

در تالار ناظرزاده‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر، دومین اجرای «پدران» کار مهدی فرشیدی‌سپهر در ساعت ۱۷ روی صحنه می‌رود و تالار استاد سمندریان این تماشاخانه نمایش «راز بقا» کار سیدصالح علوی‌زاده را در نوبت‌های ۱۸ و ۲۰:۴۵ میزبانی می‌کند. خانه‌ تئاتر نیز اجرای «چیدمان (گذرگاه)» کار پیر یودلوسکی از فرانسه را روی صحنه دارد. نمایش «دل آرام ناآرام» به کارگردانی نرگس صابری هم در ساعت ۱۷ در تماشاخانه‌ ماه حوزه هنری روی صحنه خواهد رفت. در کنار این ۱۰ اثر، ۱۴ اثر دیگر در بخش به علاوه فجر اجرا خواهد شد.

در این روز مکتب تهران دو نمایش را روی صحنه دارد، «مرگ در می‌زند» به کارگرانی منصوره سجادیان که در دو نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۸:۳۰ اجرا می‌شود و «مونولوگ» به کارگرانی حسن برجکی که در نوبت‌های ۱۹:۳۰ و ۲۰:۳۰ روی صحنه می‌رود.

تئاتر مستقل میزبان نمایش «کودک وحشی» کار مهران رنجبر می‌شود که ساعت ۱۵ روی صحنه می‌رود. تماشاخانه‌ سه نقطه نیز در این روز اجرای نمایش «نوای اسرارآمیز» کار سیدمحسن میرهاشمی را در ساعت ۱۹:۳۰ میزبانی می‌کند. تماشاخانه‌ نوفل لوشاتو پذیرای دو نمایش «دو جلاد» به کارگرانی محمد یوسفی و «حجم غلیظ» به کارگردانی منصور صلواتی در نوبت‌های ۱۹ و ۲۱:۱۵ خواهد بود.

در تماشاخانه‌ ایران تماشا نمایش «آنالیز» به کارگردانی امید اسدی در سه نوبت ۱۴، ۱۷ و ۱۹ اجرا می‌شود و تماشاخانه دیوار چهارم نیز سه نمایش «پابرهنه لخت، قلبی در مشت» به کارگردانی علیرضا کوشک‌جلالی را در ساعت ۱۷:۱۵، «مرگ فیدل» کار آرش سنجابی را در نوبت ۱۹:۳۰ و «مردی که از آستینش برف می‌بارید» کار محسن کاظمی را در نوبت ۲۱:۳۰ روی صحنه دارد. تماشاخانه‌ شانو در این روز میزبان دو نمایش «باغ آلبالو» و «کافکا با من سخن بگو» به کارگردانی قطب‌الدین صادقی است که در ساعت‌های ۱۹ و ۲۱ روی صحنه می‌روند. تماشاخانه‌ همای سعادت نیز نمایش «کارداجین» به کارگردانی محمد میرعلی‌اکبری را در نوبت‌های ۱۷ و ۱۹ میزبانی خواهد کرد. تماشاخانه‌ مان در این روز به اجرای نمایش «تهران بزرگ» کار علی جعفری اختصاص دارد که در نوبت‌های ۱۸ و ۲۰ اجرا می‌شود.

روز جمعه ۲۶ بهمن در بخش خیابانی ۶ نمایش اجرا خواهد شد. در این روز «کالبدشکافی یک اتفاق» کار مهدی حبیبی، «اخطار به مشترک پرمصرف» کار حسنا قبادی، «دایره، مربع، مستطیل» کار افشین خدری و «نامیرا» کار امیرحسین شفیعی در محوطه‌ مجموعه‌ تئاتر شهر و نمایش‌های «جنگ ابله‌ها» کار احمد یوسلیانی و «دعای آفتاب» کار محمدعلی صادق‌حسنی در محوطه‌ خانه‌ هنرمندان ایران اجرا خواهند شد. «اخطار به مشترک پرمصرف» و «دایره، مربع، مستطیل» صبح این روز در متروی میدان ولیعصر (عج) نیز میزبان علاقه‌مندان به تئاتر خیابانی خواهند بود.

در بخش دیگرگونه‌های اجرایی نیز پنج نمایش اجرا می‌شود. «نباید» کار نازنین‌زهرا رفیعی ساعت ۱۶ در سالن امتحانات پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و «کوهستان» کار آرش پروین از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در محوطه‌ مجموعه‌ تئاتر شهر اجرا خواهند شد.

نمایش «موزه نزدیک» کار آزاده شاهمیری نیز در دو نوبت ۱۴ و ۱۶ در پلاتو نول اجرا می‌شود. «آدم‌هایی که نمی‌بینم» کار سما موسوی‌مفخر ساعت ۱۸ و ۲۰ در عمارت روبرو اجرا می‌شود و «اپرای شماره ۰۱# تهران» کار مرتضی زارعی نیز ساعت ۱۸ و ۲۰ در کارگاه دکور تالار وحدت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر از ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند به دبیری نادر برهانی‌مرند در جریان است.