ارکستر سمفونیک تهران سمفونی ۹ بتهوون را اجرا می کند

تازه ترین کنسرت ارکسترسمفونیک تهران روز ۱۷ اسفند با اجرای سمفونی ۹ بتهوون به رهبری شهرداد روحانی در تالار وحدت برگزار می شود. به گزارش سینما خراسان، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی ساعت ۲۱:۳۰ روز ۱۷ اسفند به مناسبت دویست و پنجاهمین سال تولد لودویک فان بتهوون، کنسرتی را اجرا می کند. در […]


تازه ترین کنسرت ارکسترسمفونیک تهران روز ۱۷ اسفند با اجرای سمفونی ۹ بتهوون به رهبری شهرداد روحانی در تالار وحدت برگزار می شود.

به گزارش سینما خراسان، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی ساعت ۲۱:۳۰ روز ۱۷ اسفند به مناسبت دویست و پنجاهمین سال تولد لودویک فان بتهوون، کنسرتی را اجرا می کند. در این کنسرت، سمفونی شماره ۹ در رمینور اثر بتهوون نواخته می‌شود. از این سمفونی به‌عنوان بهترین اثر بتهوون و یکی از بهترین‌های موسیقی کلاسیک یاد می‌کنند.

این سمفونی از اولین سمفونی‌هایی است که در آن از صدای انسان استفاده شده‌ است. اشعار استفاده‌ شده در موومان آخر این سمفونی توسط ۴ سولیست و گروه کر خوانده می‌شود. اشعار این سمفونی از شعر سرود شادی (چکامهٔ شادی) سرودهٔ فریدریش شیلر شاعر، نمایش‌نامه‌ نویس و فیلسوف بزرگ آلمانی، اقتباس شده‌است.

در این اجرا، گروه کر ارکستر سمفونیک تهران به سرپرستی رازمیک اوحانیان و گروه کر شهر تهران به سرپرستی مهدی قاسمی، ارکستر سمفونیک تهران را همراهی می کنند. این در حالی است که گلاره وزیری زاده، آزاده رضایی، محمد رضا قره‌تپه و هادی قضات، سولیست‌های این اجرا هستند.