استقبال فیلمسازان داخلی و خارجی از جشنواره فیلم «وارش»

مدیر دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» از ارسال ۳ هزار و ۳۴۱ فیلم به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» ارسال شده است. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم «وارش»، مرتضی کاظمی نیا مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم «وارش» درباره آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره توضیح داد: در […]


مدیر دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» از ارسال ۳ هزار و ۳۴۱ فیلم به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» ارسال شده است.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم «وارش»، مرتضی کاظمی نیا مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم «وارش» درباره آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره توضیح داد: در مجموع ۳ هزار و ۳۴۱ اثر به این دبیرخانه رسیده است که از این میان ۱۶۷۲ اثر از هنرمندان داخلی و ۱۶۶۹ اثر از هنرمندان خارجی است.

وی یادآور شد: از میان آثار داخلی ثبت شده به تفکیک ۱۲۰۱ فیلم در بخش مسابقه ملی، ۲۴۳ فیلم در بخش ویژه (با محوریت توجه به جنگل‌های هیرکانی) و ۲۲۸ فیلم در بخش ترنه وا (جغرافیای مازندران) متقاضی شرکت در نهمین جشنواره بین المللی فیلم «وارش» هستند.

مدیر دبیرخانه «وارش» عنوان کرد: همچنین در بخش بین‌الملل ۱۶۶۹ فیلم با موضوع توجه به میراث طبیعی و میراث زبانی به دبیرخانه این رویداد فرهنگی هنری جشنواره ارسال شده است.

کاظمی نیا ادامه داد: با توجه به آخرین آمار، بیشترین آثار داخلی به ترتیب متعلق به استان‌های تهران، مازندران، گیلان، اصفهان، قم و خوزستان بوده است؛ همچنین بیشترین آثار خارجی رسیده به ترتیب متعلق به کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکمنستان، قزاقستان، افغانستان و تاجیکستان است.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه همواره یکی از اهداف جشنواره «وارش» توجه ویژه به فیلمسازان جوان و کشف استعداهای جدید است، این دوره از جشنواره توانسته توجه ۵۳ فیلمساز دهه هشتاد و همچنین ۱۱۶ فیلمساز دهه ۷۰ را به خود جلب کند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم «وارش» با موضوع سنت‌های رفتاری، گفتاری و زیستی برگزار می‌شود. این رویداد فرهنگی هنری اهدافی همچون تقویت و حمایت از آثار و فیلم‌هایی با محوریت مردم شناسی با تاکید بر موضوع فرهنگ عامه و ارتباط با فیلمسازان کشورهای حاشیه دریای کاسپین و حوزه تمدنی میراث مشترک به منظور دستیابی به تحولات نوین بین منطقه ای را دنبال می‌کند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم «وارش» به دبیری مهدی قربانپور، اردیبهشت ۱۳۹۸ در مازندران برگزار می‌شود.