اعلام آمار تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی تا ۱۲ بهمن

آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تماشاگر تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی تا روز جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ مشخص شد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مجموعه تئاتر شهر آمار تفکیکی خود را از تاریخ شروع اجراهایی که هم اکنون روی صحنه دارد تا ۱۲ بهمن اعلام کرد. سالن […]


آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تماشاگر تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی تا روز جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ مشخص شد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مجموعه تئاتر شهر آمار تفکیکی خود را از تاریخ شروع اجراهایی که هم اکنون روی صحنه دارد تا ۱۲ بهمن اعلام کرد.

سالن اصلی هم اکنون میزبان «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» به کارگردانی احسان فلاحت‌پیشه است. نمایشی که اجرای خود را از ۱۴ دی آغاز کرده و طی ۲۵ اجرایی که با بلیت ۵۰۰ هزار ریالی پشت سر گذاشته، میزبان ۵۰۳۰ تماشاگر بوده است. از این ۵۰۳۰ تماشاگر، ۱۸۴۸ نفر با بلیت تمام‌بها، ۴۵۰ نفر با بلیت نیم‌بها، ۹۴۳ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۱۷۸۹ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند تا در گیشه آن، رقم یک میلیارد و سیصد و شصت و چهار میلیون و ششصد و پنجاه هزار ریال ثبت شود.

نمایش «آوازه‌خوان خیابان‌های منهتن» به کارگردانی میکاییل شهرستانی از ۱۹ دی در تالار چهارسو روی صحنه رفته و طی ۲۰ اجرا، میزبان ۱۴۲۶ تماشاگر بوده است. این ۱۴۲۶ تماشاگر، ۸۵۱ بلیت تمام‌بها، ۳۸ بلیت نیم‌بها و ۹۸ بلیت تخفیف‌دار خریدند و ۴۳۹ نفرشان نیز مهمان بودند. به این ترتیب در گیشه این اثر با قیمت بلیت ۴۰۰ هزار ریال، رقم ۳۷۹ میلیون و ۳۶۰ هزار ریال به ثبت رسیده است.

سالن قشقایی این روزها میزبان ۲ نمایش است؛ «در انتظار گودو» که ساعت ۱۷:۳۰ روی صحنه می‌رود و «ماه در آب» که ساعت ۱۹:۴۵ اجرا می‌شود.

«در انتظار گودو» به کارگردانی حسام‌الدین لک از ۱۸ دی روی صحنه رفته و طی ۲۱ اجرایی که پشت سر گذاشته میزبان ۱۲۵۵ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۱۰ بلیت تمام‌بها، ۲۴۷ بلیت نیم‌بها، ۹۲ بلیت تخفیف‌دار و ۵۰۶ بلیت مهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت بلیت ۳۰۰ هزار ریال، رقم ۱۸۲ میلیون و ۱۳۰ هزار ریال ثبت شده است.

«ماه در آب» به کارگردانی علی هاشمی نیز اجرای خود را از ۱۸ دی آغاز کرد و طی ۲۱ اجرا، میزبان ۸۶۴ تماشاگر بود. از این ۸۶۴ نفر، ۳۴۶ نفر بلیت تمام‌بها، ۸۲ نفر بلیت نیم‌بها و ۴۶ نفر بلیت تخفیف‌دار خریدند و ۳۹۰ نفر بلیت مهمان گرفتند و به این ترتیب در گیشه آن با بهای بلیت ۳۰۰ هزار ریال، رقم ۱۲۷ میلیون و ۱۴۰ هزار ریال به ثبت رسید.

سالن سایه نیز این روزها میزبان ۲ اثر است؛ «کالبدشکافی» به کارگردانی سامان ارسطو و «برفک» به کارگردانی جواد عاطفه.

«کالبدشکافی» اجرای خود را از ۱۹ دی آغاز کرده و طی ۲۰ اجرا میزبان ۹۳۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش با قیمت بلیت ۳۰۰ هزار ریال، ۴۲۵ بلیت تمام‌بها، ۳۳ بلیت نیم‌بها، ۱۶۱ بلیت تخفیف‌دار و ۳۱۵ بلیت مهمان ارائه شده است تا در گیشه آن رقم ۱۷۱ میلیون و ۹۰ هزار ریال ثبت شود.

«برفک» نیز اجرای خود را همزمان با «کالبدشکافی» آغاز کرد و طی ۲۰ اجرا میزبان ۶۰۹ نفر بود که شامل ۱۳۷ بلیت تمام‌بها، ۲۶ بلیت نیم‌بها، ۱۳۳ بلیت تخفیف‌دار و ۳۱۳ بلیت مهمان است. در گیشه این اثر با قیمت بلیت ۳۰۰ هزار ریال، رقم ۷۶ میلیون و ۶۸۰ هزار ریال ثبت شده است.

تالار هنر نیز آمار سه نمایش خود را تا ۱۲ بهمن این گونه اعلام کرد. نمایش «عمو پامبل» به کارگردانی مهدی قلعه که از سوم دی روی صحنه رفته و ۳۰ اجرا را پشت سر گذاشته پذیرای ۲۴۲۶ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۲۳۵ بلیت تمام‌بها، ۵۱۲ بلیت نیم‌بها، ۹۶ بلیت تخفیف‌دار و ۵۸۳ بلیت مهمان صادر شده است تا با بهای بلیت ۲۰۰ هزار ریال، رقم ۳۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال در گیشه‌اش ثبت شود.

نمایش «پرپر، سی مرغ پر» به کارگردانی رضا عبدالعلی‌زاده نیز که همزمان با «عمو پامبل» روی صحنه رفته و تاکنون ۳۳ اجرا را پشت سر گذاشته پذیرای ۱۷۶۰ تماشاگر بوده است. از این ۱۷۶۰ تماشاگر، ۷۳۱ نفر بلیت تمام‌بها، ۲۸۰ نفر بلیت نیم‌بها، ۲۱۱ نفر بلیت تخفیف‌دار و ۵۸۳ نفر بلیت مهمان دریافت کرده‌اند تا با بهای بلیت ۲۰۰ هزار ریال، رقم ۲۰۵ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال را در گیشه ثبت کند.

نمایش «شاهزاده و خرس» نیز که اجرای خود را از دهم بهمن شروع کرده است با پشت سر گذاشتن سه اجرا در روز جمعه ۱۲ بهمن میزبان ۳۰۶ تماشاگر شد. از این ۳۰۶ نفر، ۱۴۸ نفر با بلیت تمام‌بها، ۶۸ نفر با بلیت نیم‌بها، ۱۰ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۸۰ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند تا با بهای بلیت ۲۰۰ هزار ریال، رقم ۳۷ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در گیشه آن ثبت شود.

همچنین تماشاخانه سنگلج از اول بهمن ۹۷ میزبان «شاه آباس» به کارگردانی حسین نوشیر شده است. نمایشی که طی ۱۱ اجرا تا ۱۲ بهمن، میزبان ۵۷۲ تماشاگر بود. برای «شاه آباس» ۲۲۳ بلیت تمام‌بها، ۱۰۷ بلیت نیم‎بها، هشت بلیت تخفیف‌دار و ۲۳۴ بلیت مهمان صادر شد تا با بهای بلیت ۲۵۰ هزار ریالی، در گیشه به رقم ۷۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال دست پیدا کند.