اعلام برنامه‌های «آوای تبری»/ با هنرمندان ترکیه‌ای همکاری می‌کنیم

سرپرست گروه موسیقی «آوای تبری» در توضیح تازه ترین فعالیت های این مجموعه از برنامه ریزی برای کنسرت، تولید آلبوم و همکاری با گروهی از کشور ترکیه برای برپایی یک کنسرت در برج میلاد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، سید جلال محمدی آهنگساز و نوازنده دوتار که طی سال های اخیر مسئولیت […]


سرپرست گروه موسیقی «آوای تبری» در توضیح تازه ترین فعالیت های این مجموعه از برنامه ریزی برای کنسرت، تولید آلبوم و همکاری با گروهی از کشور ترکیه برای برپایی یک کنسرت در برج میلاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، سید جلال محمدی آهنگساز و نوازنده دوتار که طی سال های اخیر مسئولیت گروه موسیقی «آوای تبری» مازندران را برعهده دارد، با اشاره به تازه ترین فعالیت های این گروه موسیقایی بیان کرد: تیرماه امسال بود که همراه با گروه موسیقی «آوای تبری» مازندران، کنسرتی را به خوانندگی پرویز سیاهدشتی و زمان شکارچیان در تالار وحدت اجرا کردیم که در این کنسرت گروه های «دتارچی» و «نقاره نوازان» با مجموعه «آوای تبری» همکاری داشتند.

وی درباره تاسیس این ۲ گروه موسیقایی در کنار گروه «آوای تبری» توضیح داد: ما طی ماه های اخیر علاوه بر اجراهایی که همراه با گروه «آوای تبری» داشتیم تصمیم به تاسیس ۲ گروه «دتارچی» و «نقاره نوازان» گرفتیم که در این گروه ها بیش از ۵۰ نوازنده ساز «دسرکوتن» در قالب هنرمندان آقا و خانمی که میانگین سنی آنها بین ۷ تا ۳۰ سال است به هنرنمایی مشغول هستند. این در حالی است که در داخل این گروه ها اجرای تشت و لگن زنی داریم که تقریبا برای اولین بار با این تعداد نوازنده پیش روی مخاطبان برنامه اجرا کرده و می کنند. البته در گروه «دتارچی» هم ماجرا به این گونه است که هنرمندان دوتار نواز مازندران که به آنها دتارچی می گویند با مجموعه ای از ۳۰ هنرمند آثاری را پیش روی مخاطبان قرار خواهند داد. در این راستا ما همراه با این سه گروه کنسرت هایی را در ساری، آمل، بابلسر و گرگان برگزار خواهیم کرد که به زودی جزییات این برنامه ها اعلام خواهد شد.

این هنرمند تاکید کرد: تصمیم گرفتم از سال ۹۳ تا ۹۸ کنسرتی را برگزار نکنم زیرا معتقد بودم هرگاه هنرمند یا گروهی حرف جدیدی برای گفتن نداشته باشد، نباید به تکرار اجراهایی بپردازد که طی سال های قبل آنها را بارها و بارها در اختیار مخاطبان قرار داده است از این جهت طی تابستان امسال برنامه ریزی ها را به نحوی انجام دادیم تا با برگزاری کنسرت تهران دور جدیدی از فعالیت هایمان را آغاز کنیم و بتوانیم برای مخاطبان حرف های تازه ای از موسیقی مازندران داشته باشیم.

محمدی در پایان صحبت های خود به برنامه ریزی گروه برای برگزاری یک کنسرت مشترک با یک مجموعه موسیقایی از کشور ترکیه خبر داد و گفت: مذاکراتی با یک گروه موسیقی از کشور ترکیه داشتیم که بتوانیم شرایطی را برای برگزاری یک کنسرت در برج میلاد تهران به صورت مشترک داشته باشیم. در این کنسرت که به خوانندگی حسین صفامنش خواننده کردزبان کشورمان برگزار می شود قالب برنامه در حوزه موسیقی مازندران، اقوام کرد و موسیقی کشور ترکیه خواهد بود که در صورت استقبال تماشاگران در کشور ترکیه نیز برگزار می شود. البته هم اکنون در مرحله جذاب اسپانسر هستیم تا در صورت موفقیت بتوانیم برای تاریخ برگزاری کنسرت نیز اقدامات لازم را انجام دهیم.