افتتاح نمایشگاه مروری بر آثار اسماعیل خلج در خانه هنرمندان

نمایشگاه مروری بر آثار اسماعیل خلج هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون جمعه ۱۸ مرداد در گالری استاد ممیز خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه آثار اسماعیل خلج با عنوان «سایه» مروری است بر پنج دهه فعالیت هنری اسماعیل […]


نمایشگاه مروری بر آثار اسماعیل خلج هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون جمعه ۱۸ مرداد در گالری استاد ممیز خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه آثار اسماعیل خلج با عنوان «سایه» مروری است بر پنج دهه فعالیت هنری اسماعیل خلج که با همکاری خانه تئاتر، خانه هنرمندان ایران و موسسه توسعه هنرهای معاصر در محل گالری استاد ممیز خانه هنرمندان ایران برپا شده است.

اسماعیل خلج از هنرمندان تئاتر است که به واسطه نمایشنامه‌ها و شیوه درام‌نویسی در میان علاقه‌مندان هنرهای نمایشی شناخته شده است. خلج از اوایل دهه ۵۰ فعالیت هنری خود را آغاز کرد و با نگارش و کارگردانی نمایش‌هایی همچون پاتوق، پاانداز و بازی در فیلم‌های سینمایی همچون رسوایی، پذیرایی ساده، سیب و سلما، بیداری رویاها و … کارنامه هنری خود را رقم زده است.در واقع این نمایشگاه تلاشی برای به تصویر کشیدن بخش‌هایی از زندگی اسماعیل خلج است که تاکنون کمتر به نمایش درآمده است.

اسماعیل خلج در آیین افتتاحیه اظهار داشت: از ۸ سالگی علاقه زیادی به نقاشی داشتم، کلاس سوم ابتدایی به خاطر درس «کتابنویسی» یک جعبه مداد ۱۲ رنگ جایزه گرفتم و از ۱۰ سالگی شروع به کشیدن نقاشی کردم.

وی با اشاره به اینکه این اولین تجربه نمایش عمومی نقاشی‌هایم است گفت: معتقدم تا زمانی که یک کار نو و خلاقانه نداشته باشی نباید نمایشگاه برگزار کنی من نیز به دنبال یک کار نو و خلاقانه بودم که از روی دست کسی نباشد و تفکر و ایده کار از خود هنرمند باشد،لذا در این نمایشگاه ۱۶ اثر با تکنیک رنگ و روغن ارائه کردم، برخی از آثار سایه خودم بر روی گلها است.

در برپایی این نمایشگاه مجموعه تئاتر شهر، موزه گرافیک، استودیو کارگاه و آقایان مرتضا آکوچکیان، علی بختیاری و خانم‌ها مهردخت دارابی و فریبا سلیمانی همکاری داشته‌اند.

نمایشگاه مروری بر آثار اسماعیل خلج تا ۲۹ مرداد در گالری استاد ممیز خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.