امام جمعه‌ای که حامی تئاتر طنز و استندآپ است/ نیاز به «خنده حلال»

برنامه «فرمول یک» میزبان حجت‌الاسلام و المسلمین روح اله مختاری امام جمعه ساوجبلاغ بود که با اجرای نمایش طنز و استندآپ کمدی در زمان پیش از خطبه‌های نماز جمعه، چهره‌ای خبرساز شده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، علی ضیا روز گذشته دوشنبه ۱۰ تیر در «فرمول یک» میزبان امام جمعه ساوجبلاغ بود […]


برنامه «فرمول یک» میزبان حجت‌الاسلام و المسلمین روح اله مختاری امام جمعه ساوجبلاغ بود که با اجرای نمایش طنز و استندآپ کمدی در زمان پیش از خطبه‌های نماز جمعه، چهره‌ای خبرساز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، علی ضیا روز گذشته دوشنبه ۱۰ تیر در «فرمول یک» میزبان امام جمعه ساوجبلاغ بود که سال گذشته با رفتاری که نسبت به دستفروشان داشت و مصلی را در سرمای هوا برای فروش اجناسشان در اختیار آن‌ها گذاشته بود، به شهرت رسید و اکنون با حرکت‌های خلاقانه تری مردم را به دین جذب کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین روح اله مختاری در بخشی از این گفتگو درباره اجرای تئاتر در نماز جمعه گفت: از مردم خواستم طرحی بدهند تا مصلی به جایی برای حضور کودکان و جوانان و سالمندان تبدیل شود. از همین رو در مصلی کلاس‌های کنکور رایگان، کلاس تقویتی و نقاشی برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: ۲ ساعت قبل از نماز جمعه هم یک ساعت و نیم تئاتر طنز اجتماعی داریم. مشکلات بسیاری وجود دارد و یک آسیب اجتماعی در این میان زیاد است. بنابراین همان چیزی را که من می‌خواهم در خطبه‌ها بگویم، رفقا در طول هفته روی آن کار می‌کنند و در قالب نمایش روی صحنه مصلی می‌برند.

امام جمعه ساوجبلاغ تاکید کرد: بسیاری از من پرسیده‌اند آخر چرا تئاتر در مصلی؟ به اعتقاد من اگر کسی برای انتقال مفهوم موردنظرش از هنر استفاده نکند، هنر ضرر نمی‌کند، بلکه آن شخص ضرر می‌کند.

وی تصریح کرد: من که می‌خواهم مسائل دینی و اخلاقی به مردم منتقل شود، یک بار این مسائل را در خطبه‌ها می‌گویم یک بار هم مردم آنها را از زبان تئاتر می‌شنوند.

مختاری همچنین با بیان اینکه باید بدون پیش فرض سراغ دین رفت و سلیقه را کنار گذاشت، در پاسخ به ضیا که پرسید اگر فرد بدحجابی به نماز جمعه بیاید چه واکنشی دارد، گفت: من برای چادری‌ها احترام قائلم اما من فقط امام جمعه چادری‌ها نیستم و شهرستانم ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و دلم هم برای آن چادری می‌سوزد هم مانتویی هم آن پسری که تیپ متفاوتی دارد.

امام جمعه ساوجبلاغ درباره حضور در تلگرام گفت: وقتی بنا شد همه از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند من حتی از واتساپ هم خارج شدم، مسئولان باید کمک می‌کردند فضای پیام‌رسان‌های داخلی تقویت شود اما این اتفاق نیفتاد. وقتی دیدم دشمن از این فضا استفاده می‌کند ما هم برگشتیم تا از آن استفاده کنیم. اگر پیام‌رسان بومی قوی باشد که مخاطبان را جذب کند باز هم بر می‌گردیم.

وی همچنین از برگزاری استند آپ کمدی در مراسم میلاد حضرت معصومه (س) خبر داد و گفت: به مناسبت روز دختر چهارشنبه مراسمی در مصلی داریم و به جز سخنرانی شهاب مرادی، ابوطالب حسینی را هم دعوت کرده‌ایم تا بخش خنده حلال ما را اجرا کند.

مختاری در پایان گفت: من بارها به مردم گفته‌ام بین ۱۲۴ هزار پیامبر و ۱۲ امام یک نفر نداریم که بگوید از زندگی‌تان لذت نبرید، خنده نیاز ما است. از مردم و جوانان‌مان عذرخواهی می‌کنم که بستر سرگرمی و خنده حلال را برای آنها فراهم نکرده‌ایم و زمین را به دشمن واگذار کرده‌ایم.

«فرمول یک» با اجرا و تهیه‌کنندگی سیدعلی ضیا شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.