امکان ندارد برای «زهرمار» سیمرغ بگیرم

سیدجواد رضویان در نشست رسانه‌ای اولین تجربه کارگردانی خود در سینما با عنوان «زهرمار» امکان دریافت سیمرغ برای این فیلم را منتفی دانست. به گزارش سینما خراسان، نشست خبری فیلم سینمایی «زهر مار» به کارگردانی سیدجواد رضویان با حضور این کارگردان، جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده، پیمان عباسی نویسنده، محمود خرسند صدابردار و صداگذار، رضا خسروی آهنگساز، […]


سیدجواد رضویان در نشست رسانه‌ای اولین تجربه کارگردانی خود در سینما با عنوان «زهرمار» امکان دریافت سیمرغ برای این فیلم را منتفی دانست.

به گزارش سینما خراسان، نشست خبری فیلم سینمایی «زهر مار» به کارگردانی سیدجواد رضویان با حضور این کارگردان، جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده، پیمان عباسی نویسنده، محمود خرسند صدابردار و صداگذار، رضا خسروی آهنگساز، سیامک انصاری و شبنم مقدمی بازیگران و ثنا نوروزبیگی طراح لباس در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

در ابتدای این نشست، پیمان عباسی فیلمنامه‌نویس گفت: این فیلم یک اثر کمدی نیست و یک اثر اجتماعی است که مشکل اعتیاد را بانگاهی دیگر نشان می‌دهد و رگه‌هایی از طنز در آن وجود دارد.

جواد رضویان در پاسخ به این پرسش که چرا در این فیلم ارزش‌های انسانی رعایت نشده است، توضیح داد: ما سعی کردیم ارزش های انسانی را در این فیلم نشان دهیم اگر شما چنین حسی نداشتید پس من اشتباهی کرده‌ام.

وی درباره اینکه چرا «زهرمار» به فیلم «رسوایی» مسعود ده‌نمکی شباهت دارد، بیان کرد: اگر اینطور فکر کنیم که هر دختری با آقایی باشد، رسوایی است!

شبنم مقدمی نیز درباره بازی خود تاکیدکرد: همیشه سعی کرده‌ام، نقش تکراری انتخاب نکنم تا بتوانم متفاوت باشم و چشم های مخاطبان را آزار ندهم.

جواد نوروزبیگی در پاسخ به این پرسش که با چالشی که ممکن است با مداحان معروف داشته باشد، بیان کرد: ما در مرحله نگارش فیلمنامه در این زمینه حساسیت زیای داشتیم و می دانستیم با جماعتی سر و کار داریم که ممکن بود از سوی آن‌ها تشویق نشویم اما خوشبختانه بازخوردهای خوبی از این فیلم داشتیم اما مساله‌ای که هست این است که هر طبقه‌ای از جامعه که با این مشکل مواجه می‌شوند چگونه می‌توانند با آن برخورد کنند.

جواد رضویان در ادامه تاکید کرد: داستان این فیلم اتفاقی است که برای فردی با شرایط اجتماعی دیگری غیر از مداح رخ داده است.

پیمان عباسی هم درباره این مساله توضیح داد: این اتفاق واقعا برای یک روحانی رخ داده بود.

سیامک انصاری بازیگر فیلم «زهرمار» هم درباره نقش خود گفت: برای بازی در این نقش بسیار سختی کشیدم و تمرینات بسیاری داشتم.

جواد رضویان در ادامه نشست بیان کرد: سعی کردیم یک نقد اجتماعی را بسازیم که در آن نشان دهیم فقر مالی یا فرهنگی منجر به چه چیز می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: امکان ندارد برای این فیلم سیمرغ بگیرم.

رضویان درباره انتخاب بازیگران نیز توضیح داد: مرداد ماه سال پیش با سیامک انصاری برای این فیلم صحبت کردم که به موافقت رسیدیم، احساس می کردم انصاری بهترین گزینه برای این کار بود و شبنم مقدمی نیز برای بازی و قد بلندش نسبت به سیامک انصاری انتخاب شد.

این کارگردان در بخش دیگری از صحبت های خود توضیح داد: هر نقد اجتماعی که ساخته می شود با هدف آگاهی دادن است و امیدوارم بتوانیم این آگاهی را به مخاطب بدهیم.

رضا خسروی آهنگساز هم درباره موسیقی این فیلم بیان کرد: سعی کردم موسیقی کار کنم که در خدمت فیلم باشد و به آن ضربه نزند.

جواد نوروزبیگی در پایان نشست بودجه تولید این اثر سینمایی را ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.