انتشار فراخوان «دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه»

فراخوان «دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه» منتشر شد. به گزارش سینما خراسان، فراخوان «دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه» منتشر شد. در این فراخوان چنین آمده است: «دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه برای داوری فیلمهای کوتاه توسط انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) برگزار می شود. – تمامی فیلمهای کوتاه داستانی و تجربی با مدت زمان حداقل […]


فراخوان «دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه» منتشر شد.

به گزارش سینما خراسان، فراخوان «دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه» منتشر شد. در این فراخوان چنین آمده است:

«دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه برای داوری فیلمهای کوتاه توسط انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) برگزار می شود.

– تمامی فیلمهای کوتاه داستانی و تجربی با مدت زمان حداقل ۳ دقیقه و حداکثر ۳۰ دقیقه که از ابتدای تیرماه ۹۶ تا پایان خرداد ۹۸ تولید شده و برای دوره های قبلی جشن ارسال نشده اند می توانند فرم تقاضای شرکت در جشن را تکمیل نمایند.

– تاریخ تولید فیلمها می بایست در تیتراژ نهایی قید شده باشد.

– دریافت آثار از ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ آغاز شده و تا ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ادامه خواهد یافت.

– فرم تقاضای شرکت در جشن می بایست از طریق سایت انجمن فیلم کوتاه ایران www.iranianshortfilm.com تکمیل شود.

– پس از تکمیل فرم تقاضا، فیلمسازان متقاضی شرکت باید یک نسخه از فیلم خود را با مشخصات فنی خواسته شده حداکثر تا یک هفته پس از ثبت نام اینترنتی در روزهای اداری از ساعت ۱۰ الی ۱۶ به دفتر انجمن فیلم کوتاه ایران به آدرس تهران، خیابان وصال شیرازی، پایین تر از خیابان طالقانی، پلاک ۲۸، ساختمان شماره ی ۲ خانه سینما، طبقه ی ۲ تحویل نمایند.

– در صورتی که تا ۷ روز پس از ثبت نام، فیلم به دفتر انجمن فیلم کوتاه تحویل نگردد، ثبت نام باطل شده و باید ثبت نام مجدد از طریق سایت انجمن فیلم کوتاه صورت گیرد.

– فیلمسازانی که در دوره ی اول فراخوان (از ۸ اردیبهشت ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۹۸) مراحل ثبت نام و تحویل فیلم خود را به انجام رسانند می بایست مبلغ ۴۰ هزار تومان و فیلمسازانی که در دوره ی دوم فراخوان (از اول خرداد ماه ۹۸ تا ۱۵ خرداد ۹۸) نسبت به ثبت نام و تحویل فیلم خود اقدام کنند مبلغ ۸۰ هزار تومان به عنوان حق ثبت نام به حسابِ انجمن فیلم کوتاه ایران واریز نمایند.

– اعضای انجمن فیلم کوتاه ایران از پرداخت حق ثبت نام در دوره ی اول معاف بوده و در صورت ثبت نام در دوره ی دوم می بایست ۵۰ درصد حق ثبت نام را پرداخت نمایند.

– انتخاب و داوری فیلمهای جشن مستقل فیلم کوتاه ایران توسط آکادمی ایسفا انجام می پذیرد.

– پس از مرحله ی انتخاب، در مرحله ی اول داوری اعضاء آکادمی از بین فیلمهای انتخاب شده در هر رشته پنج نامزد را برای داوری مرحله ی دوم معرفی می کنند. در مرحله ی دوم با اضافه شدن داوران مهمان به اعضای آکادمی، طی داوری مجدد بین نامزدها، بهترین های هر رشته به این شرح معرفی خواهند شد:

– بهترین فیلم

– بهترین کارگردانی فیلم داستانی

– بهترین کارگردانی فیلم تجربی

– بهترین فیلمنامه

– بهترین فیلمبرداری

– بهترین تدوین

– بهترین صدا (صداگذاری یا صدابرداری)

– بهترین بازیگری (زن یا مرد)

داوری فیلمهای تجربی در صورتی انجام خواهد گرفت که تعداد آنها حداقل ده درصد تعداد فیلمهای نهایی انتخاب شده برای مرحله ی اول داوری باشد.

– نشان شایستگی بهترین فیلم به مالک معنوی فیلم یعنی کارگردان اهدا شده و تهیه کننده ی آن فیلم، دیپلم افتخار دریافت خواهد کرد.

– پنج نامزد دریافت نشان شایستگی بهترین فیلم کوتاه از سوی انجمن فیلم کوتاه به جشن بزرگ خانه سینما معرفی خواهند شد تا توسط آکادمی بزرگ داوران در جشن خانه سینما مورد داوری قرار گیرند.

– نحوه ی امتیاز دهی و انتخاب برگزیدگان بر اساس آیین نامه ی آکادمی ایسفا می باشد.

– به کلیه ی نامزدها در بخش های مختلف گواهی نامزدی داده خواهد شد.

– زیرنویس فارسی برای فیلمهایی که زبان آنها فارسی نیست الزامی است.

– فیلم های منتخب در دوسانس برای اعضا ایسفا و علاقمندان فیلم کوتاه به نمایش در خواهد آمد.

– در صورت انتخاب فیلم برای مرحله ی اول داوری نمی توان آن را از مرحله ی داوری خارج نمود.

– تقاضای شرکت در جشن فیلم کوتاه به مفهوم پذیرش کلیه ی مقررات آن است.

– تصمیم گیری در موارد پیش بینی نشده به عهده ی هیات مدیره ی ایسفا می باشد.

شرایط فنی آثار:

– تمامی آثار ارسالی باید به صورت فایل دیتا به دبیرخانه جشن ارائه گردند. فیلم‌هایی که به صورت DVD Video یا همان فایل VOB ارسال شوند پذیرفته نخواهند شد.

فرمت‌های قابل پذیرش:

MXF

MOV -h.۲۶۴

MPEG۴ h.۲۶۴

تذکر مهم:

با توجه به تک مرحله‌ای بودن دریافت آثار، در صورت راه‌یابی هر فیلم به فهرست اولیه، فایل ارائه شده توسط فیلم‌ساز مستقیماً به نمایش درخواهد آمد، از این‌رو ضروری‌است فیلم‌سازان از ابتدا نسخه نهایی اثر را با کیفیت مناسب به دفتر ایسفا ارائه دهند.»