اولویت فیلم‌های فجر در اکران نوروز ۹۹/ توزیع پرفروش‌ها در طول سال

مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی تأکید کرد اولویت اکران فیلم‌های نوروز ۹۹ با فیلم‌های حاضر در جشنواره است. محمدرضا فرجی مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفتگو با سینما خراسان با اشاره به اینکه اکران نوروزی یکی از مهمترین اکران‌ها سال به شمار می‌رود و […]


مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی تأکید کرد اولویت اکران فیلم‌های نوروز ۹۹ با فیلم‌های حاضر در جشنواره است.

محمدرضا فرجی مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفتگو با سینما خراسان با اشاره به اینکه اکران نوروزی یکی از مهمترین اکران‌ها سال به شمار می‌رود و بسیاری از فیلم‌ها متقاضی حضور در این اکران هستند، گفت: به زودی کارگروه انتخاب فیلم‌های اکران نوروزی از سوی سازمان سینمایی انتخاب می‌شوند و کار خود را در این زمینه آغاز می‌کنند.

وی بیان کرد: همانند سال‌های گذشته اولویت اکران با فیلم‌هایی است که متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر بودند، البته در این میان فیلم برگزیده تماشاگران در صورت تمایل صاحبان فیلم در اکران نوروزی قرار می‌گیرند.

مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی ادامه داد: به این مساله نیز باید توجه کرد که هر دفتر پخش تعداد محدودی می‌تواند فیلم اکران کند و باید در هنگام معرفی فیلم‌های متقاضی این مساله را مورد توجه قرار دهند.

وی توضیح داد: سیاست سازمان سینمایی این است که فیلم‌های پرفروش در طول سال اکران شود و نباید همه فیلم‌های پرفروش در ۳ ماه اول سال اکران شوند، طبیعی است که کارگروه اکران نوروز همه این موارد را در نظر می‌گیرد.

فرجی در پایان درباره قیمت بلیت سینماها در سال ۹۹ گفت: طبق سال‌های گذشته شورای صنفی نمایش به همراه خانه سینما قیمت مورد نظر را انتخاب و به سازمان سینمایی ارائه کنند و در صورت تایید قیمت بلیت اعلام می‌شود.