ایزابل هوپر ملکه اسکاتلند شد/ مونولوگی ۸۰ دقیقه‌ای روی صحنه تئاتر

ایزابل هوپر بازیگر سرشناس سینمای فرانسه به تازگی بازیگر نمایشی از رابرت ویلسون شده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، ایزابل هوپر که مدتی قرار است از فرانسه دور باشد این روزها در نقش ملکه اسکاتلند روی صحنه می‌رود. وی در نمایش «مری آنچه گفته را گفته است» به […]


ایزابل هوپر بازیگر سرشناس سینمای فرانسه به تازگی بازیگر نمایشی از رابرت ویلسون شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، ایزابل هوپر که مدتی قرار است از فرانسه دور باشد این روزها در نقش ملکه اسکاتلند روی صحنه می‌رود.

وی در نمایش «مری آنچه گفته را گفته است» به کارگردانی کارگردان آوانگارد رابرت ویلسون روی صحنه رفته است. این نمایش آبسترکت ۸۰ دقیقه‌ای به شیوه تک‌گویی تنظیم شده و هوپر در آن در نقش مری ملکه اسکاتلند بازی کرده است.

هوپر و ویلسون ربع قرن پیش نمایش تک‌گویی «اورلاندو» را به صحنه برده بودند.

مری محکوم به خیانت شده اما می‌داند بی‌گناه است و درباره روش‌هایی که ممکن است اعدامش کنند دچار توهم شده است.

کلماتی که از زبان هوپر خارج می‌شوند متعلق به خود مری ملکه اسکاتلند هستند و از میان نامه‌های وی استخراج شده‌اند و تقریباً شبیه یک مانترا به نظر می‌رسند. وی در حالی که یک گروگان است، به خودش به عنوان یک قربانی نگاه می‌کند و تاکید دارد که نمی‌خواهد اسکاتلند فدای او شود.

این نمایش که از ۲۲ می در پاریس شروع شده بود و تا ۶ جولای اجرا داشت، در تئاتر د لا ویل در قلب پاریس روی صحنه بود.

«مری آنچه گفته را گفته است» از ۱۲ جولای در لیسبون روی صحنه می‌رود و بعد در بارسلونا، آمستردام، هامبورگ، فلورانس و لئون اجرا خواهد داشت.

ایزابل هوپر درباره اینکه دلتنگی از پاریس را تاب می‌آورد، گفت: اینجا کتابفروشی‌ها دم دست هستند و روبروی آپارتمانم قرار دارند. چندین سالن سینما چند خیابان آن طرف‌تر واقع هستند و هر شب در پایان نمایش اجرای آن شب را جشن می‌گیریم اما پاریس به من یاد داد که چطور دوست داشته باشم و من یاد گرفتم چطور زندگی کنم.