بازدید هادی مظفری از روند مرمت آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سفری به کرمان از روند مرمت آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان دیدار کرد و با استاندار، شهردار و مدیران فرهنگی کرمان بحث و تبادل نظر کرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و […]


مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سفری به کرمان از روند مرمت آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان دیدار کرد و با استاندار، شهردار و مدیران فرهنگی کرمان بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفرش به کرمان، نمایشگاه خوشنویسی سیدرضا خضرایی را در موزه صنعتی کرمان افتتاح و درباره جشنواره مجسمه سازی کرمان با محمدرضا علیزاده مدیر کل ارشاد استان و مدیران گالری این شهر گفتگو کرد.

وی در نشست بررسی طرح و مرمت آثار و برنامه های موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان گفت: فلسفه شکل گیری موزه ها در تمام دنیا بر اساس ارزش آثار و دارایی های فرهنگی و هنری است و کرمان این دارایی ها را به بهترین نحو داراست.

مظفری افزود: با توجه به برنامه هایی که به زودی و بین چهار موزه هنرهای معاصر کشور، اجرا خواهد شد؛ مردم کرمان هر سه ماه یک بار شاهد یک رویداد و تعریف تازه از هنرهای معاصر خواهند بود و می توانند شاهد یک رویداد در این زمینه باشند.

مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه، نمایشگاه خوشنویسی «سودای قطاعی»، سید رضا خضرایی را در موزه صنعتی کرمان افتتاح کرد.

نشست اختصاصی مدیرکل هنرهای تجسمی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با مدیران گالری های کرمان نیز در این سفر برگزار شد. ابتدا مدیران گالری‌ها از شرایط هنری استان، بازار این روزهای آثار هنری و مشکلات خود در این راه گفتند و پس از آن مدیرکل هنرهای تجسمی نظرات خود را مطرح کرد.

مظفری با اشاره به چرخه همکاری وزارت ارشاد، ادارت کل استانی، گالری ها، هنرمندان و مخاطبان هنری گفت: در این مجموعه؛ هر کس وظیفه و نقشی دارد، در صورتی که این نقش به خوبی ایفا شود؛ شاهد چرخه مناسبی از عرضه و تقاضا و روند مناسب بازار هنر در کشور و استان ها خواهیم بود. بخشی از روند سوق دادن مخاطب به سمت خرید آثار هنری از گالری ها و فرهنگ سازی در این زمینه را خود مدیران گالری ها می توانند انجام دهند.