برترین های جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند

سنندج – چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن نشاط مریوان با معرفی برگزیدگان این جشنواره به کار خود پایان داد. به گزارش سینما خراسان شامگاه سه شنبه برترین های چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند. این مراسم با حضور معاون هنری وزیر […]


سنندج – چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن نشاط مریوان با معرفی برگزیدگان این جشنواره به کار خود پایان داد.

به گزارش سینما خراسان شامگاه سه شنبه برترین های چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند.

این مراسم با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار کردستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان، رئیس حوزه هنری کردستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فرماندار، شهردار، امام جمعه و جمعی از مسئولان و مدیران مریوان، داوران جشنواره، گروه های هنری، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر استان در سالن نشاط مریوان در حال برگزاری و نفرات برتر این جشنواره معرفی شدند.

در بخش برگزیدگان بخش پژوهش و ایده پردازی جشنواره تئاتر خیابانی مریوان هیأت داوران این جشنواره در بخش مقالات پژوهشی آرای خود را به شرح ذیل اعلام کرد:

اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به مقاله «تبیین پدیدار شناسی مکان وقوع شر در قصص کتب مقدس قرآن، عهد قدیم و عهد جدید برای مکان یابی همسان در تئاتر محیطی» از خانم مریم منصوری

اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مقاله «مرگ تئاتر: بررسی نسبت مفهوم(همکاری) با انسان منفرد معاصر در فرایند تولید خلاقه تئاتر» از آقای محمد اوحدی حائری

هیات داوران چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان در بخش ایده پردازی و نمایشنامه نویسی برای فضاهای بیرونی بدون ترتیب اولویت با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی آرای خود را به شرح ذیل اعلام کرد:

طراح و ایده پرداز نمایش زیرزمین پلاک آخر از آقای سید محمد امین ال یس

طراح و ایده پرداز نمایش نویز از خانم تریفه کریمیان

طراح و ایده پرداز نمایش شیر سرکش از آقای علی اصغر خطیب زاده

طراح و ایده پرداز نمایش مستر دیفال از آقای سید سروش پیامبری تخصیص یافت.

برگزیدگان بخش پژوهش چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با داوری سعید اسدی، رفیق نصرتی و منوچهر اکبرلو معرفی شدند.

بخش بین‌الملل:

در بخش موسیقی از دیوید پریوال از ارمنستان قدردانی شد، الکسان از اوکراین برای بخش طراحی فضا مورد تجلیل قرار گرفت و یاسر میهن برای نمایش خون عروسک به عنوان برگزیده جشنواره در بخش طراحی فضا تجلیل شد.

آناهی از ارمنستان برای بخش بازیگری زن تقدیر شد و نسرین بابایی برای نمایش خون سرخ از ایران جایزه برتر را کسب کرد.

امیرمحمدی انصافی با نمایش ایستگاه از ایران در بخش بازیگری مرد مورد تقدیر قرار گفت و اسرائیلیان از ارمنستان نیز جایزه بهترین بازیگری را به خود اختصاص داد.

در بخش طرح و ایده هم، از اسرائیلیان از ارمنستان قدردانی شد و مختار زارعی محمدی با نمایش مشترک ایران و عراق به عنوان برگزیده این بخش معرفی شد.

جایزه اول بخش کارگردانی هم به اسرائیلیان از ارمنستان رسید و در بخش برگزیده هم مختار محمدی کارگردان نمایش ساعت ۹ از ایران و عراق را کسب کرد.

در بخش منتخب جشنواره نیز از گروه نمایش دست کاری از مهدی ضیائیان‌پور از تهران قدردانی شد و جایزه برگزیده این بخش هم به گروه نمایشی این کجا آن کجا از بروجرد اهدا شد.

جایزه برگزیده دیگرگونه‌های به نمایش بریدگی به کارگردانی نیما رسید.

بخش داخلی؛ کودک و نوجوان

به گروه نمایش شکست غول بیکاری از بروجرد نسرین شاهوردی اهدا شد.

بخش آیینی و سنتی

کریم خاوری و نامق خدایار از مریوان به عنوان برگزیده بخش پژوهش آیینی و سنتی معرفی شدند و علیرضا اسماعیلی از سقز در این بخش تجلیل شد.

طراحی فضا وصحنه

جایزه بخش طراحی فضا و صحنه هم بصورت مشترک به به آرزو علیپور و امیر امینی برای نمایش شال‌برون از لاهیجان رسید.

بخش موسیقی

جایزه موسیقی به گروه موسیقی باسنک از بندر خمیر اهدا شد.

مسابقه آزاد؛ بخش موسیقی

ازعلی حاجی‌صادقی و مجید رهبری‌آزاد تجلیل شد و جایزه برگزیده هم به گروه موسیقی نمایش سانتی‌متر به علی حاتمی و هوزان کریمی از مریوان اهدا شد.

طراحی فضا و صحنه

هم زمان تجلیل از مهران مکاری و سرژین عبدالله برای نمایش زنی اینجا نماند، جایزه برگزیده این بخش به سیدسوران حسینی برای نمایش سانتی‌متر از مریوان تعلق گرفت.

هیات داوران از محمدرضا جعفری و میلاد حسن‌زاده برای نمایش محورهای مورد تاکید و و بهنام کاوه برای نمایش یک وال به خدا نامه نوشت، در بخش طرح و ایده تجلیل کرد و سیدسوران حسینی برای نمایش سانتی‌متر جایزه برگزیده این بخش را از آن خود کرد.

بازیگری بانوان

تقدیر از ساغر کی خواه برای نمایش گل پری و مهسا ابطحی برای نمایش بی پیش بی اجاره صورت گرفت.

و رتبه اول به بازیگر هادی و هدی الهه پور جمشیدی تعلق گرفت.

بازیگر مرد

از نمایش هادی و هدی با بازیگری هادی عطایی و امیر کفش داراز محورهای مورد تایید جشنواره تقدیر شد.

برگزیده بازیگری مرد به میثم شه ابادنی نمایش بی پیش بی اجاره و مختار محمدی سانتی متر در مریوان تعلق گرفت.

بخش کارگردانی

تقدیراز سعید بادیمی گل پری و میلاد حسن زاده و سوران حسینی صورت گرفت و رتبه اول این بخش به نمایش زنی اینجا نمانده به کارگردانی افشین خدری از سنندج تعلق گرفت.

سه نمایش سانتی متر سوران حسینی ،بی پیش بی اجاره ،موردهای مورد تایید از لاهیجان برای اجرای عمومی نیز توسط داوارن انتخاب شدند.