برپایی نمایشگاه «اتواگنر» از اتریش در آبادان

آبادان – با حضور سفیر اتریش در ایران، نمایشگاهی از آثار معماری «اتواگنر» با نام «شهر بی انتها» در محل موزه هنرهای معاصر آبادان افتتاح شد. به گزارش سینما خراسان، این نخستین نمایشگاهی از آثار فرهنگی کشور اتریش است که در آبادان برپا شده و علاقمندان می توانند از امروز تا پنج اردیبهشت ماه سال […]


آبادان – با حضور سفیر اتریش در ایران، نمایشگاهی از آثار معماری «اتواگنر» با نام «شهر بی انتها» در محل موزه هنرهای معاصر آبادان افتتاح شد.

به گزارش سینما خراسان، این نخستین نمایشگاهی از آثار فرهنگی کشور اتریش است که در آبادان برپا شده و علاقمندان می توانند از امروز تا پنج اردیبهشت ماه سال آینده برای بازدید این آثار به محل موزه هنرهای معاصر آبادان مراجعه کنند.

نمایشگاه اتواگنر با همکاری و هماهنگی مرکز هنرهای تجسمی اتریش، مرکز فرهنگی اتریش، دفتر صدراعظم اتریش و جامعه مرکزی معماران اتریش برپا شده، آثار به نمایش در آمده از موزه شهر وین به آبادان منتقل شده است.

آثار نمایش داده شده سیر تحول معماری در وین پایتخت اتریش را در چهار قالب اتواگنر، وین در زمان اتو، شهر بی انتها و پروژه های شهری و تحول معماری واگنر نشان می دهد.

به گزارش سینما خراسان، اتو واگنر (۱۹۱۸- ۱۸۴۱) طراح کلانشهر بی انتها است. وی در طرح شهری خود برای منطقه ۲۲ وین فضایی نسبتاً وسیع را در مرکز محله پیش بینی کرد بود که خود آن را مرکز تنفس محله نامید.

وی از نخستین کسانی بود که دریافت شهر مدرن بایستی بر اساس احتیاجات ساکنان آن طراحی شود.