«برکت» با «شهرزاد» آغاز شد/ جزییاتی از پروژه ویژه «راز»

آهنگساز و نوازنده شناخته شده موسیقی در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از برنامه‌ریزی برای برگزاری چند کنسرت و پروژه با کوارتت «شهرزاد» و انتشار یک آلبوم با الهام از موسیقی بلوچستان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، هوشیار خیام آهنگساز، نوازنده و مدرس مطرح موسیقی، توضیح داد: اواخر […]


آهنگساز و نوازنده شناخته شده موسیقی در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از برنامه‌ریزی برای برگزاری چند کنسرت و پروژه با کوارتت «شهرزاد» و انتشار یک آلبوم با الهام از موسیقی بلوچستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، هوشیار خیام آهنگساز، نوازنده و مدرس مطرح موسیقی، توضیح داد: اواخر اردیبهشت ماه سال جاری آلبوم موسیقی «سوی دیگر» به آهنگسازی من و همراهی کوارتت «َشهرزاد» متشکل از تینا جامه گرمی و یگانه حسینی‌نیا نوازندگان ویولن، لعیا اعتمادی نوازنده ویولا، نیلوفر سهی نوازنده ویولا و نگار نوراد نوازنده ویولن سل به تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی هنری «بارانا» در فرهنگسرای نیاوران تهران رونمایی شد. این آلبوم از جمله آثاری است که برای تولید آن تلاش‌های زیادی صورت گرفته که بر این اساس تصمیم داریم مجموعه کنسرت‌هایی را برای این اثر پایه‌ریزی کنیم که جزییات و نحوه زمان‌بندی آن در هفته‌های آینده مشخص خواهد شد.

وی افزود: همزمان با برنامه‌ریزی کنسرت‌های آلبوم «سوی دیگر»، تمرینات ابتدایی پروژه دیگری با نام «برکت» را با کوارتت شهرزاد آغاز کرده‌ام که با پروژه «سوی دیگر» متفاوت است و تصور می‌کنم با توجه به فضای متفاوتی که برای آن انجام گرفته می‌تواند تجربه جالب توجهی برای ما باشد. مضاف بر اینکه ما برای این پروژه نیز برنامه‌هایی برای برپایی کنسرت داریم که به محض قطعی شدن برای آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این نوازنده و آهنگساز با اشاره به دیگر پروژه جدید خود بیان کرد: مشغول کار جدیدی هستیم که کلیت و پایه اصلی آن بر اساس موسیقی بلوچستان ضبط شده که عمده فضای جغرافیایی موسیقی روی منطقه ایرانشهر متمرکز شده است. ما در این آلبوم تلاش کردیم تا با تمرکز روی فرم موسیقی مراسم گواتی، ذهیروک و حماسی خوانی منطقه بلوچستان و استفاده از نوازندگان مطرح این منطقه از جمله خداداد شکل زهی، فرزندان استاد ماشاالله بامری و چند نوازنده دیگر یک فضای متفاوتی را خلق کنیم که روی موسیقی زهی و پیانو با اشکال مختلف با اصوات دیگر ساخته شده است. البته در این راه دوست عزیزم بامداد افشار در بخش الکترونیک اثر که با عنوان «راز» در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت، همراه ما بود.