برگزاری جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان با تهران در اروند

خرمشهر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند جز معدود مناطقی است که جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان با تهران در آن برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، همایون قنواتی عصر امروز در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند در مجتمع فرهنگی هنری خلیج‌فارس خرمشهر، اظهار […]


خرمشهر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند جز معدود مناطقی است که جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان با تهران در آن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، همایون قنواتی عصر امروز در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند در مجتمع فرهنگی هنری خلیج‌فارس خرمشهر، اظهار کرد: در پی پیگیری‌های انجام‌شده، دبیرخانه موسیقی فجر کشور امسال مجوز اجرای این برنامه را در منطقه آزاد اروند صادر کرد و این منطقه تنها محل برگزاری در استان خوزستان و جز معدود مناطقی است که هم‌زمان با تهران اجرا خواهد داشت.

وی افزود: گروه‌هایی که در قالب جشنواره در منطقه آزاد اروند اجرا خواهند داشت جز بهترین گروه‌های هنری در سبک‌های مختلف هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند برگزاری این جشنواره که سومین جشنواره از سری جشنواره‌های فجر پس از برگزاری جشنواره تئاتر و فیلم در منطقه آزاد اروند است را هدیه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست و بر تأثیر انقلاب اسلامی در سیر روبه‌جلو هنر ایران تأکید کرد.

قنواتی در این رابطه توضیح داد: اتفاقات رخ‌داده در ۴۰ سال اخیر در حوزه هنر به‌خوبی مشهود بوده است که به‌عنوان نمونه می‌توان به تغیر قالب موضوعات فیلم‌های سینمایی از حالت رویاپردازانه به سمت سوی توجه بیشتر به جنبه‌های زندگی مردم اشاره کرد.

وی افزود: این سیر تکاملی در عرصه موسیقی نیز باعث شد بیشتر به آواها و موسیقی سنتی توجه شود و در سالهای اخیر کنسرت‌های مختلف از هنرمندان ایرانی در جهان اجرا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در ادامه اجرای جشنواره موسیقی فجر را دارای امتیازات مختلف دانست و گفت: با اجرای جشنواره‌های مختلف ازجمله جشنواره موسیقی می‌توان زمینه را برای آشنایی مردم و هنرمندان باکارهای برتر هنری کشور و همچنین امکان آموزش و ارتقای کیفیت آثار بومی فراهم ساخت.

قنواتی در ادامه بیان کرد: منطقه آزاد اروند تنها منطقه‌ای در کشور است که در یک ماه و به‌صورت هم‌زمان با تهران سه جشنواره را برگزاری می‌کند که این نشان از استعداد و توانایی هنرمندان منطقه، امکانات و زیرساخت‌های فراهم‌شده و حمایت‌های انجام‌شده از هنر در این منطقه دارد.