بستن دهان نماینده مسلمان آمریکا با برچسب یهودستیزی

نماینده دموکرات و مسلمان ایلات مینه‌سوتا به دلیل انتقاد از نفوذ لابی‌های صهیونیستی بر دولتمردان آمریکایی، به یهودستیزی متهم و مجبور به عذرخواهی شد. به گزارش سینما خراسان، «ایلهان عمر» نماینده دموکرات و تازه‎وارد کنگره آمریکا از بابت آنچه که به زعم رسانه‎‌های خارجی از جمله بی‎بی‌‏سی، یهود‎ستیزی عنوان شده است، مجبور به عذرخواهی شد. […]


نماینده دموکرات و مسلمان ایلات مینه‌سوتا به دلیل انتقاد از نفوذ لابی‌های صهیونیستی بر دولتمردان آمریکایی، به یهودستیزی متهم و مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارش سینما خراسان، «ایلهان عمر» نماینده دموکرات و تازه‎وارد کنگره آمریکا از بابت آنچه که به زعم رسانه‎‌های خارجی از جمله بی‎بی‌‏سی، یهود‎ستیزی عنوان شده است، مجبور به عذرخواهی شد.

باید گفت که همه چیز از یک توییت ساده آغاز شد تا نشان دهد ساده‎ترین اظهارنظر درباره لابی صهیونیستی آیپک و اعمال نفوذ آن بر دولتمردان آمریکایی؛ جرمی نابخشودنی است.

وی روز یکشنبه در پاسخ به این پرسش که دلیل حمایت رهبران سیاسی آمریکا از رژیم صهیونیستی چیست؛ در توییتر خود نوشت: همه‎اش به خاطر اسکناس‎های صد دلاری است.

ایلهان عمر در پاسخ به این سوال که گمان می‎کند این پول از چه منابعی تامین می‎شود نیز به یک جواب یک کلمه‎ای اکتفا کرد و نوشت: آیپک.

اما همین اظهارنظر کوتاه موجب شد تا حامیان رژیم صهیونیستی وی را به دامن زدن به کنایه‌هایی مربوط به رابطه قوم یهود و پول، متهم کنند.

طی روزهای گذشته، فشارها علیه ایلهان به حدی افزایش یافت که وی در نهایت مجبور به عذرخواهی از بابت گناهی شد که مرتکب نشده است.

به این ترتیب، وی در پیامی توییتری، از بابت سوء برداشت از اظهاراتش عذرخواهی و در عین حال تاکید کرد: هنوز هم معتقد هستم که لابیگران از مشکلات سیاست در آمریکا هستند چه از ایپک باشند چه از صنعت سوخت‌های فسیلی یا انجمن ملی اسلحه.