تئاتر خیابانی آینه تمام نمایی از ظرفیت و توان هنری مریوان است

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر خیابانی به آینه تمام نمای سرزمین مهر و دوستی‌ و ظرفیت های هنری مریوان تبدیل شده است. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، محمدمجتبی حسینی سه شنبه شب در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که در سالن نشاط مریوان برگزار شد، […]


معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر خیابانی به آینه تمام نمای سرزمین مهر و دوستی‌ و ظرفیت های هنری مریوان تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، محمدمجتبی حسینی سه شنبه شب در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که در سالن نشاط مریوان برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این جشنواره بین المللی در مریوان نشانه اعتماد و پویش هنر در این سرزمین و استمرار تئاتر خیابانی در مریوان است.

وی از تئاتر خیابانی به عنوان دانشگاهی یاد کرد که سایه به سایه مردمان کوچه و بازار بساط پهن کرده و به خود می بالد و این غنیمتی است که به میمنت و مبارکی و هوشیاری مردم و بنا به مسئولیت شهروندی صورت گرفته است.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: حال که نام مریوان به حلاوت جشنواره تئاتر خیابانی به چشم می آید، امید است که این همت شکل گیرد که در شادمانی مردمانی که در صحنه های تئاتر گرداگرد صحنه جمع می شوند، آئینه تمام نمایی دیگری را از سرزمین مهر و دوستی خلق کند.

حسینی با یادآوری جانفشانی های مردمان این دیار خاضعانه از هنرمندان درخواست کرد: سنگی را از پیش پای مردمان بردارند و عصایی را به دست افتاده ای بدهد، چرا که هنر نوشداروی کارساز است.

وی با بیان اینکه هنر نه می میرد و نه میمیراند، ادامه داد: سطح تولید محتوای متنفذ و آثار خلاقانه که به تعالی فرهنگ و سطح جشنواره مریوان منتهی شود مشهود و مشهور است.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ذکر اینکه به مرز مریوان نه به دیوار و قلعه و مرز که به صلح و صفا و صمیمت نگریسته می شود، خاطرنشان کرد: اگرچه گاه دریغاگوی کم توجهی و کم اعتمادی به عالم هنر و هنرمندان عالم بوده ایم، خوشا امروز که شکرگزار و سپاس قلبی خود را به هنرمندان عرضه می کنیم.