تاریخ انتشار آلبوم «طرز مستور» اعلام شد/ معرفی قطعات انتخاب شده

آلبوم «طرزِ مستور» با نوازندگی سنتور علی بهرامی فرد و نوازندگی تار و عود هادی آذرپیرا دوشنبه ۳۱ تیرماه همزمان با برگزاری کنسرت این اثر موسیقایی روانه بازار موسیقی خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، آلبوم «طرزِ مستور» با نوازندگی سنتور علی بهرامی فرد و نوازندگی تار و […]


آلبوم «طرزِ مستور» با نوازندگی سنتور علی بهرامی فرد و نوازندگی تار و عود هادی آذرپیرا دوشنبه ۳۱ تیرماه همزمان با برگزاری کنسرت این اثر موسیقایی روانه بازار موسیقی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، آلبوم «طرزِ مستور» با نوازندگی سنتور علی بهرامی فرد و نوازندگی تار و عود هادی آذرپیرا و تهیه کنندگی افشین معصومی دوشنبه ۳۱ تیرماه همزمان با برگزاری کنسرت این اثر موسیقایی توسط مؤسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» روانه بازار موسیقی خواهد شد.

تازه‌ترین اجرای زنده پروژه «طرزِ مستور» با هنرمندی علی بهرامی فرد نوازنده سنتور و هادی آذرپیرا نوازنده تارو عود که مرحل پیش فروش آلبوم آن در سامانه‌های مجاز فروش آثار موسیقایی (بیپ تیونز) آغاز شده است، ساعت ۲۱ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه به همت مؤسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با مدیریت و تهیه کنندگی افشین معصومی در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود.

«طرز مستور» از جمله پروژه‌های موسیقی ایرانی است که طی ماه‌های اخیر علاوه بر تهران در چندین شهرستان نیز پیش روی مخاطبان قرار گرفته است. از علی بهرامی فرد و هادی آذرپیرا که همکاری‌های مشترکی با کیهان کلهر در کنسرت‌های پیشین او داشتند، پیش از این آلبوم بی کلام «راح روح» منتشر شده بود.

«حضور»، «طرز مستور – علی بهرامی فرد»، «سُکر – بیات اصفهان، نهفت»، «لیلی – علی بهرامی فرد (با الهام از موسیقی جنوب خراسان)»، «طرب – تک نوازی عود»، «دلبر – تصنیف قدیمی آذری با تنظیم علی بهرامی فرد»، «می جویمت – کرد بیات، بیداد، عراق، بیات شیراز»، «لزگی – بخش ابتدا و انتها: فولکلور آذری، بخش میانی: علی بهرامی فرد»، «طلوع بی تاب – نیشابورک، روح الارواح، دشتی، فرود به بیات اصفهان»، «گتمه گتمه – تصنیف آذری» و «رِنگ – فولکلور آذری» قطعاتی هستند که در آلبوم «طرز مستور» گنجانده شده است.

علی بهرامی فرد از جمله هنرمندانی است که تحصیلات آکادمیک خود را در دوره‌های عالی آموزشی به اتمام رسانده است. او علاوه بر تألیف کتاب‌های مختلف تخصصی و تدریس دروس مختلف موسیقی از جمله ردیف موسیقی دستگاهی ایرانی، مبانی آهنگسازی، فرم و آنالیز و تئوری موسیقی در مراکز مختلف دانشگاهی و آموزشی آلبوم‌های «راهه»، «گشایش»، «زبعد ما»، «تنها نخواهم ماند» را در بازار موسیقی منتشر کرده است.

هادی آذرپیرا نیز از جمله نوازندگانی است که نواختن تار ایرانی را ابتدا نزد داود آزاد آموخت. وی پس از شاگردی در محضر محمدرضا لطفی عضو گروه موسیقی «شیدا» شد. این هنرمند پس از حضور در گروه موسیقی «رهاب» در گروه‌های دیگری چون «مهرورزان» و «کسری» در تبریز حضور یافته و بعد از چندی همراه با کیهان کلهر در کنسرت‌هایش به عنوان نوازنده تار به هنرنمایی پرداخت. حضور در چندین پروژه به عنوان نوازنده و کسب چند عنوان نوازنده برتر از جشنواره‌های معتبر موسیقایی در کشور و تدریس در چندین مجموعه آموزشی از دیگر فعالیت‌های این هنرمند در عرصه موسیقی است.

تازه‌ترین کنسرت پروژه «طرز مستور» ساعت ۲۱ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه به همت مؤسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند برای تهیه بلیت این کنسرت به سامانه «تیوال» مراجعه کنند.