تلاش هنرمندان لرستان برای التیام سیل‌زدگان/ مردم روحیه می‌خواهند

مدیر انجمن موسیقی استان لرستان با اشاره به اوضاع نامناسب روحی مردم مناطق سیل‌زده استان لرستان از برنامه‌ریزی برای برگزاری چند کنسرت حمایتی پس از آرام‌تر شدن اوضاع خبر داد. امین عباسیان مدیر انجمن موسیقی استان لرستان در گفتگو با سینما خراسان درباره فعالیت‌های این انجمن همزمان با بحران سیل در این استان گفت: متأسفانه […]


مدیر انجمن موسیقی استان لرستان با اشاره به اوضاع نامناسب روحی مردم مناطق سیل‌زده استان لرستان از برنامه‌ریزی برای برگزاری چند کنسرت حمایتی پس از آرام‌تر شدن اوضاع خبر داد.

امین عباسیان مدیر انجمن موسیقی استان لرستان در گفتگو با سینما خراسان درباره فعالیت‌های این انجمن همزمان با بحران سیل در این استان گفت: متأسفانه پس از وقوع سیل در تعدادی از شهرهای استان لرستان که موجب خسارت‌های جانی و مالی فراوان برای هم‌استانی‌های ما شد، هیچ‌کدام از ما حال و روز خوبی نداریم و باید بگویم اوضاع روانی و روحی مردم این خطه حتی در مناطقی که سیل آسیب کمتری به آنها وارد کرده در شرایط خوبی نیست.

عباسیان افزود: جا دارد مدیران نهادهای مختلف در کنار امدادرسانی‌ها، به رفع مشکل روحی سیل‌زدگان نیز فکر کنند زیرا اگر بخواهیم چند دقیقه خودمان را جای این عزیزان بگذاریم خواهیم دید که اصلاً شرایط خوبی حکمفرما نیست. حتی اگر نهایت امدادرسانی در این زمینه صورت گرفته باشد چرا که فرد سیل‌زده خانه و کاشانه خود را از دست داده و اکنون نگران این است که آینده زندگی‌اش چه سرنوشتی خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط همچنان بحرانی است و تا آنجا که می‌دانیم موج جدیدی از بارش‌ها هم در راه است و همچنان این نگرانی وجود دارد که میزان آسیب‌ها افزایش پیدا کند. از این رو طی این روزها آنچه که اولویت دارد موضوع امدادرسانی و رفع مشکلات پیش رو خواهد بود. اما قطعاً در این راه استادان بزرگی چون ایرج رحمانپور، فرج علیپور، تعداد زیادی از هنرمندان عزیز موسیقی لرستان و حتی دیگر مناطق کشور از جمله هنرمندان استان کرمانشاه طی این روزها در تلاشند که به سهم خود نسبت به موضوع کمک و حمایت از سیل‌زدگان استان هر نوع همکاری را انجام دهند.

عباسیان ادامه داد: شما می‌بینید که در این مدت صفحات مجازی بسیاری از این عزیزان مملو از دل‌نوشته‌ها و همدردی‌هایی است که انجام گرفته است. البته این ابراز همدردی‌ها از صفحات مجازی بیرون هم آمده و به شخصه شاهد بوده‌ام که جنبه عملی پیدا کرد، به طوری که کمپین‌های مختلفی توسط این عزیزان تشکیل شده که کمک‌هایی جمع‌آوری شود.

مدیر انجمن موسیقی استان لرستان تصریح کرد: همان طور که قبلاً هم اشاره کردم استان لرستان بعد از وقوع سیل واقعاً در شرایط سختی قرار گرفته و مردم عزیز این استان انتظار دارند تا در کنار حمایت‌های غذایی و دارویی و مواردی از این دست از حمایت‌های روحی مناسبی نیز برخوردار باشند. از این جهت طی روزهای گذشته تصمیم گرفته‌ایم به محض آرام شدن نسبی شرایط این روزهای سخت و ملتهب، برنامه‌هایی تدارک دیده شود تا تعدادی از هنرمندان بزرگ موسیقی لرستان در شهرها و مناطق سیل‌زده استان اجراهایی را به منظور التیام روحی آسیب‌دیدگان برگزار کنند. به هر حال مردم شریف این منطقه این روزها اصلاً شرایط روحی مناسبی ندارند و لازم است که پس از آرام شدن اوضاع اقداماتی از این دست صورت پذیرد که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.