توضیحات ستاد جشنواره موسیقی فجر درباره انصراف پوریا اخواص

روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در واکنش به متن منتشر شده از سوی پوریا اخواص مبنی بر انصراف وی از این دوره، توضیحاتی را ارائه داد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، در پی انتشار متنی از سوی پوریا اخواص خواننده موسیقی ایرانی […]


روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در واکنش به متن منتشر شده از سوی پوریا اخواص مبنی بر انصراف وی از این دوره، توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، در پی انتشار متنی از سوی پوریا اخواص خواننده موسیقی ایرانی که روز شنبه ششم بهمن ماه در قالب نامه ای به شاهین فرهت دبیر جشنواره منتشر شده بود، روابط عمومی جشنواره با انتشار متنی توضیحاتی را ارائه کرد.

در متن منتشر شده از سوی ستاد برگزاری جشنواره خطاب به پوریا اخواص آمده است:

«هنرمند گرامی جناب آقای پوریا اخواص/ در پاسخ به نامه شما (که به جای دبیرخانه جشنواره به رسانه‌ها ارسال شده است!) و اعلام مواردی که منجر به انصرافتان از حضور در جشنواره موسیقی فجرشده است، مطالب زیر به اطلاع می‌رسد:

۱- حضور شما در جشنواره تحت عنوان و همراه با گروه هنرستان موسیقی بوده است که این هنرستان، هم در بخش موسیقی دستگاهی ایرانی و هم در بخش موسیقی کلاسیک به اجرای برنامه خواهد پرداخت و شما صرفا قرار بوده خواننده یک بخش از این اجرا باشید.

۲- در همین راستا قرارداد اجرای برنامه با نماینده معرفی شده از طرف هنرستان موسیقی پسران و حدود ۲ماه پیش عقد شده است و جشنواره قرارداد مستقلی با خوانندگان ندارد. همچنین در سایر قرار دادها نیز طرف قرداد سرپرستان گروه‌ها هستند.

۳- با توجه به اینکه گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره گروه‌های معتبر و شناخته شده‌ای هستند، ستاد جشنواره به درج نام گروه اکتفا کرده و پس از اینکه قرار شد اسم شما اضافه شود اسم چندین خواننده دیگرنیز اضافه شد که خودتان بهتر اطلاع دارید.

۴- اشاره کرده بودید به این موضوع که برخی خوانندگان در دو گروه اجرا دارند. به دلیل عدم حضور خواننده یکی از گروه‌ها، سرپرست گروه در خواست جایگزین کردن خواننده دیگری را به ستاد برگزاری جشنواره اعلام کرد -که پیش‌تر مدت‌ها با گروه تمرین کرده بود- و با توجه به شرایط خاص گروه این تقاضا پذیرفته شد.

۵- اخلاق حرفه‌ای حکم می کند که اگر شما به جشنواره تعهدی ندارید، به هنرمندانی که مدت زیادی با آنان به تمرین پرداخته‌اید تعهد داشته باشید.

۶- اگر چه ستاد جشنواره نهایت سعی خود را در برگزاری جدی و بدون نقص جشنواره به کار بسته است و به طور یقین کاستی‌هایی وجود دارد ولی بخشی از ‌ای بودن جشنواره به شرکت کنندگان در جشنواره مرتبط است. با احترام / روابط عمومی ستاد جشنواره موسیقی فجر»