تولیدات سینمایی ایران در راه چند جشنواره بین‌المللی

خبرها حکایت از حضور پرشور تولیدات سینمایی کشور در جشنواره‌ها و رویدادهای سینمایی جهان دارند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، فیلم کوتاه «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری و تهیه کنندگی حسین دارابی و انیمیشن کوتاه «پیچ تاریخی» به کارگردانی میلاد محمدی و تهیه کنندگی حسین حقیقی از محصولات باشگاه فیلم سوره که به بخش مسابقه دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دانشجویی چین راه یافته بودند موفق به کسب جایزه از این جشنواره شدند.

فیلم کوتاه «سوزن» جایزه بهترین اثر درام و انیمیشن کوتاه «پیچ تاریخی» جایزه سوم بخش انیمیشن این جشنواره را دریافت کردند.

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دانشجویی چین به دنبال پرورش اخلاق، پیشبرد فرهنگ سنتی عالی چین، خلق و انتقال انرژی مثبت در اجتماع، پرورش ارزش‌های سوسیالیستی برای دانشجویان خود و توسعه علم و فناوری در این صنعت از سال ۲۰۱۲ برپا ‌می‌شود و هم اکنون تجربیات فراوان را کسب کرده و در حال حاضر به مرحله توسعه و شکوفایی خود رسیده است.

این جشنواره امسال در هشت بخش اصلی «درام»، «مستند»، «فیلم تبلیغاتی»، «تیزرهای تجاری»، «فیلم کوتاه»، «فیلم کوتاه کمدی»، «انیمیشن» و «فیلم فیلمبرداری شده توسط دوربین بدون دخالت انسان» برگزار شد.

این جشنواره در روزهای ۱۴ تا ۱۷ می برابر با ۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت در شهر پکن چین برپا و همچنین مراسم اختتامیه این جشنواره در روز ۱۸ می برابر با ۲۹ اردیبهشت برگزار شد.

پخش بین‌الملل این دو اثر برعهده مرکز بین‌الملل سوره است.

درخشش «پریسان» در جشنواره کولیوود هند
جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگری و جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره کولیوود هند به کارگردان و دو بازیگر فیلم سینمایی «پریسان» اهدا شد.

به گزارش ایرنا به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «پریسان» به کارگردانی کامبیز بابایی در جشنواره کولیوود که یکی از پنج جشنواره مطرح سینمای هند محسوب می‌شود به نمایش درآمد. در مراسم اختتامیه این فستیوال که روز جمعه (۲۸ اردیبهشت ماه) برگزار شد، کامبیز بابایی جایزه بهترین کارگردانی، فرهاد قائمیان جایزه نقش اول مرد و لیندا کیانی جایزه نقش اول زن را از آن خود کردند. جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره نیز به این فیلم اهدا شد.

جشنواره کولیوود هند با حضور ۹۲۳ فیلم از چهل کشور مطرح خارجی از قاره‌های آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا برگزار شد.
در «پریسان» بازیگرانی همچون فرهاد قائمیان، لیندا کیانی، ثریا قاسمی، سیاوش طهمورث، شقایق فراهانی، مهدی کوشکی، صحرا اسداللهی، هامون سیدی، سیاوش چراغی‌پور، سپیده مظاهری، شارمین علیمحمدی و نادیا شادمان به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«چرا گریه نمی‌کنی؟» به کلن و پاریس می‌رود
فیلم سینمایی «چرا گریه نمی‌کنی؟» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معتمدی در دو جشنواره فیلم‌های ایرانی کلن و فیلم‌های ایرانی پاریس به نمایش درمی‌آید.

جشنواره فیلم‌های ایرانی کلن ۶ تا ۹ ژوئن (۱۷ تا ۲۰ خرداد) در کشور آلمان و جشنواره فیلم‌های ایرانی پاریس ۶ تا ۱۱ ژوئن (۱۷ تا ۲۲ خرداد) در کشور فرانسه برگزار می‌شوند.

این فیلم سینمایی سال گذشته بر پرده سینما رفت و به زودی اکران آنلاین خواهد شد.

باران کوثری، هانیه توسلی، علیرضا معتمدی، فرشته حسینی، مانی حقیقی، لیندا کیانی، نهال دشتی، امیرحسین فتحی و علی مصفا بازیگران این فیلم هستند و رضا محقق تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد.