تکلیف حریم تئاتر شهر امسال مشخص می‌شود/ نظارت جدی نیروی انتظامی

مدیرکل هنرهای نمایشی تأکید کرد که طی جلسه‌ای با حضور مدیران شهری و مقامات نیروی انتظامی مقرر شد تا تکلیف حریم مجموعه تئاتر شهر در سال جاری مشخص و عملیاتی شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی درباره جلسه‌ای که امروز شنبه ۲۵ خردادماه با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی […]


مدیرکل هنرهای نمایشی تأکید کرد که طی جلسه‌ای با حضور مدیران شهری و مقامات نیروی انتظامی مقرر شد تا تکلیف حریم مجموعه تئاتر شهر در سال جاری مشخص و عملیاتی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی درباره جلسه‌ای که امروز شنبه ۲۵ خردادماه با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، مقامات نیروی انتظامی تهران بزرگ، مدیران شهری و تعدادی از مدیران تئاتری درباره رسیدگی به شرایط پیرامون مجموعه تئاتر شهر و حریم این بنای فرهنگی و ثبت در میراث ملی کشور برگزار شد، گفت: امروز جلسه‌ای با موضوع معضلات حریم تئاتر شهر و وضعیت محیطی آن مرکز با حضور مدیران مختلف حوزه شهری و نیروی انتظامی و مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره خانه تئاتر، سعید اسدی رئیس مجموعه تئاتر شهر و بنده در شورای شهر تهران برگزار شد. این جلسه با نظر و پیگیری دکتر حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر برگزار شد و آقایان یزدانی معاون شهردار تهران، آبادیان شهردار منطقه ۱۱، دلداری شهردار منطقه ۶ و نظری عضو شورای شهر تهران از دیگر حاضران در این جلسه بودند.

وی توضیح داد: در این جلسه نظرات مختلف در حوزه معضلات محیطی مجموعه تئاتر شهر مطرح شد و همه حاضران در جلسه به اتفاق بر سر نگهداری، توجه و اهمیت مجموعه تئاتر شهر به عنوان یک میراث فرهنگی شهر تهران که در چهارراهی پرتردد واقع شده، تأکید داشتند و تعامل و هماهنگی خوبی بین همه حاضران در جلسه بود و همه مصمم بودند که در یک برنامه‌ریزی کوتاه مدت و دراز مدت به این معضل شهری توجه جدی داشته باشند.

کرمی با اشاره به مطرح شدن موضوع «پهنه فرهنگی رودکی» در این جلسه، افزود: آقای آبادیان شهردار منطقه ۱۱ گزارشی را از مطالعات، بررسی و پیشرفت پروژه ارائه داد و گفت که حداکثر تا تیرماه امسال کارگاه عملیاتی «پهنه فرهنگی رودکی» در محیط پیرامون تئاتر شهر مستقر خواهد شد. اتفاق خوب این بود که آقای آبادیان گفت که فاز اول «پهنه فرهنگی رودکی» در همین موعد آغاز می‌شود.

وی یادآور شد: دکتر حق‌شناس هم تأکید زیادی بر این نکته داشتند تا مطالعات حریم مجموعه تئاتر شهر کامل شود تا هم حریم تئاتر شهر مشخص و هم ماهیت هنری این مجموعه را حفظ کند. آقای اسدی هم گزارشی درباره قرار گرفتن ساختمان تئاتر شهر در معرض آسیب‌های محیطی ارائه داد و روی این موضوع در جلسه توجه و تأکید شد. بر همین اساس مقرر شد که شهرداری در کنار اجرا و کار عملیاتی «پهنه فرهنگی رودکی» مطالعات خود را برای ایجاد حصار اطراف تئاتر شهر انجام دهد تا بتواند این شرایط را برای این مجموعه ایجاد کند.

مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به حضور سردار هداوند جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در این جلسه، بیان کرد: ایشان گزارشی را ارائه و مطرح کردند با توجه به اینکه چهارراه ولیعصر (عج) به عنوان یک مکان استراتژیک فرهنگی و هنری شناخته می‌شود، مقرر شد نیروی انتظامی تهران بزرگ هم بیشتر از گذشته بر این محیط بخصوص محیط بوستان شهری «دانشجو» نظارت و اعمال نظر جدی‌تر داشته باشد تا از وقوع جرائم گروه‌های مستقر در بوستان پیشگیری کند و برای ساماندهی این بوستان شهری نیز اقدام‌های جدی و عملیاتی انجام دهند تا محیط پیرامون تئاتر شهر بتواند محیطی پالایش شده باشد.

کرمی در پایان سخنان خود درباره ایجاد حریم مجموعه تئاتر شهر تأکید کرد: با توجه به اینکه در طرح «پهنه فرهنگی رودکی» احداث این حریم دیده نشده بود، شهرداری منطقه و تیم مهندسی و فنی مکلف شدند تا برای ایجاد حریم به سرعت کار مطالعاتی مورد نیاز را انجام دهند. تکلیف حریم تئاتر شهر امسال مشخص می‌شود.