تیزر فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» رونمایی شد

نخسین تیزر فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی رونمایی شد. دریافت ۱۹ MB به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، نخسین تیزر فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی و تهیه کنندگی بهروز نشان به مناسبت سومین سال درگذشت عباس کیارستمی فیلمساز فقید ایرانی […]


نخسین تیزر فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی رونمایی شد.

دریافت ۱۹ MB

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، نخسین تیزر فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی و تهیه کنندگی بهروز نشان به مناسبت سومین سال درگذشت عباس کیارستمی فیلمساز فقید ایرانی رونمایی شد.

داستان این فیلم روایت تازه ای از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است. محمودرضا ثانی به مدت ۴ سال، زمانی که کیارستمی ورکشاپ های سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می کرد، نوع نگاه، دیدگاه و جهان بینی کیارستمی را به عنوان مولف به تصویر کشید.

تدوین فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» توسط محمودرضا ثانی به اتمام رسیده و تیزر این فیلم سینمایی امروز ۱۴ تیرماه در سومین سالروز درگذشت کیارستمی رونمایی شد.

محمودرضا ثانی کارگردان فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» در راستای رونمایی از تیزر این فیلم سینمایی درباره حال و هوای خود از همراهی و زندگی با کیارستمی در مدت زمان چهار سال گفت: همیشه چراغ دستگاه ذهنی اش روشن و به قول خودش چشم سومش نه در حال دیدن بلکه نگاه کردن بود. وقتی موضوع ورک شاپ ها مشخص می شد تمام تمرکزش را روی آن می گذاشت و مدام قصه های جدید از ذهنش تراوش و برای شاگردانش تعریف می کرد و می گفت هرکس دوست دارد می تواند آن را بسازد اما به یاد ندارم هیچکدام از دانشجویان جسارت ساختن آنها را پیدا کرده باشد چون دنیای ذهنی او را فقط خودش می دانست چگونه باید بسازد.

وی ادامه داد: کیارستمی همه چیزش متعلق به خودش بود. او به دانشی شخصی دست یافته که به قول ژان کلودکاریر غیرقابل تقلید و برای خود کیارستمی دوری از تقلید از خویش بود و به همین روال مدام خط شخم خویش را عمیق تر می ساخت.

به گفته بهروز نشان تهیه کننده فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، این فیلم به زبان های مختلف زیرنویس شده و به زودی نمایش آن در ایران و نقاط مختلف جهان اغاز خواهد شد.

محمودرضا ثانی پیش از ساخت فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، کتاب «عباس کیارستمی و درس هایی از سینما» را تالیف کرد و این کتاب به زبان های مختلف ترجمه شد و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع شد.