جدول برنامه و بودجه سال ۹۸ سازمان سینمایی اعلام شد

جدول کلی برنامه و بودجه سال ۹۸ سازمان امور سینمایی و سمعی بصری و مؤسسات مرتبط بر اساس مدل بودجه ریزی عملیاتی اعلام شد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، جدول کلی برنامه و بودجه سال ۹۸ سازمان امور سینمایی و سمعی بصری که شامل برنامه و بودجه سال ۹۸ […]


جدول کلی برنامه و بودجه سال ۹۸ سازمان امور سینمایی و سمعی بصری و مؤسسات مرتبط بر اساس مدل بودجه ریزی عملیاتی اعلام شد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، جدول کلی برنامه و بودجه سال ۹۸ سازمان امور سینمایی و سمعی بصری که شامل برنامه و بودجه سال ۹۸ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بنیاد سینمایی فارابی، مؤسسه سینما شهر، انجمن سینمای جوانان، خانه سینما و سایر فعالیت‌ها می‌شود با توضیحات ذیل توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی منتشر می‌شود.

۱- این جدول با فرض تخصیص صد در صدی اعتبارات سینما تنظیم شده است. بدیهی است ردیف‌های جدول زیر در صورت کاهش تخصیص اعتبار، تسهیم به نسبت می‌شوند. البته در راستای اجرای سیاست «ایران، تهران نیست» اعتبارات استانی در هر شرایط، به صورت صد در صد تأمین خواهد شد تا اختلالی در اجرای فعالیت‌های سینمایی استان‌ها پدید نیاید.

۲- همچنان که ملاحظه می‌شود با اجرای سیاست کوچک سازی و صرفه‌جویی، نسبت هزینه پشتیبانی به اعتبارات حمایت سینما در سال ۹۸ کاهش چشمگیر خواهد داشت. همچنین با جذب مشارکت بخش دولتی و خصوصی و افزایش بهره‌وری، پیش بینی منابع مالی قابل تحقق نیز افزایش یافته و تلاش می‌شود هر ۲ روند ادامه یابد.

۳- در راستای شفافیت و پیش بینی پذیری، دستورالعمل‌های حمایتی برای فعالیت‌های (اقدامات) ستاره دار در خرداد ماه سال جاری، منتشر خواهد شد.

۴- تخصیص اعتبارات هر حوزه منوط به انتشار عملکرد مالی و هزینه‌های پشتیبانی آن حوزه برای ماه‌های گذشته و انتشار دستورالعمل‌های مربوط می‌باشد.

۵- ماتریس تفاهم‌نامه های استانی نیز در هفته آینده منتشر می‌شود.

۶- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار این جدول، از در گرفتن بحث‌های کارشناسی و ارائه طریق توسط صنوف سینمایی، سینماگران، منتقدان، صاحب نظران و روزنامه نگاران استقبال می‌کند تا نظرات صائب و ممکن را در اصلاحیه بودجه که در تابستان تنظیم می‌شود، لحاظ کند.

جزئیات جداول بودجه سازمان سینمایی را اینجا دریافت کنید.