جزئیات اجرای آنسامبل «آتلاس» اعلام شد/ اجرای موسیقی برای یک میدان

سرپرست آنسامبل «آتلاس» کشور دانمارک در تشریح برنامه های این گروه برای اجرای برنامه در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از اجرای قطعه ای با الهام از میدان نقش جهان اصفهان خبر داد. به گزارش سینما خراسان، یِسپا لوتسهوفت سرپرست آنسامبل «آتلاس» با اشاره به جزییات کنسرت این مجموعه در چارچوب سی و چهارمین […]


سرپرست آنسامبل «آتلاس» کشور دانمارک در تشریح برنامه های این گروه برای اجرای برنامه در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از اجرای قطعه ای با الهام از میدان نقش جهان اصفهان خبر داد.

به گزارش سینما خراسان، یِسپا لوتسهوفت سرپرست آنسامبل «آتلاس» با اشاره به جزییات کنسرت این مجموعه در چارچوب سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر توضیح داد: یکی از مهمترین قطعاتی که در جشنواره امسال قرار است اجرا شود، قطعه ای از کارل نیلسن خواهد بود. این آهنگساز قطعه‌ای ساخته که ایده آن را از میدان نقش جهان اصفهان گرفته است. برای این قطعه، یک آهنگساز دانمارکی تنظیمی نوشته و قرار است گروه ۶ نفره ما به همراه سه نوازنده زن ایرانی آن را در جشنواره اجرا کند.

وی ادامه داد: بهاره صفایی، آسو کوهزادی و نازنین احمدزاده سه نوازنده‌ای هستند که در این اجرا ما را همراهی می‌کنند. این قطعه حدود صد سال پیش نوشته شده و برای خود ما هم جالب است که یک آهنگساز دانمارکی از صد سال پیش نگاه منحصر به فردی به ایران داشته و این قطعه را نوشته است. من فکر میکنم اجرای این قطعه یکی از مهم ترین اتفاقات جشنواره باشد.

یِسپا لوتسهوفت درباره حضور در ایران و شرکت در جشنواره موسیقی فجر گفت: یک سال پیش من برای معرفی آلبوم امیر مهیار تفرشی پور به ایران آمدم و عاشق ایران شدم. بعد از آن یک همکاری کاری در حوزه موسیقی با امیر انجام دادیم که نتیجه آن اجرای چند کار از امیر مهیار تفرشی پور در کپنهاگ بود. بعد از این موضوع به دعوت او به ایران آمدم و دوست داشتم تا اجرایی در ایران داشته باشم.

وی با تاکید بر اینکه سیاست کاملا جدا از هنر و موسیقی است، درباره دیدگاهش نسبت به مردم ایران و موسیقی ایرانی گفت: برای ما مهم این است که یک ارتباط بین موسیقی غرب و شرق ایجاد کنیم. ما میخواهیم با انسان‌های خوب ارتباط برقرار کنیم و موسیقی این امکان را به ما می‌دهد که به بهترین شکل با انسان‌ها ارتباط داشته باشیم. به هر حال موسیقی موسیقی ایرانی برای ما موسیقی جدید و ناشناسی است. موسیقی دان‌های ما دوست دارند آهنگسازای ایرانی را ببینند و درباره آن حرف بزنند. ما دوست داریم آثاری که اینجا اجرا می کنیم را در دانمارک هم اجرا کنیم چرا که مخاطب ما هم دنبال آثار جدید است و بدون شک از این موضوع استقبال می کند.

آنسامبل آتلاس ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۵ بهمن در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت. این گروه قرار است قطعاتی از شاهین فرهت، هرمز فرهت، امیرمهیار تفرشیپور، فرانسیس پولانک و کارل نیلسن را اجرا کنند.