جزییات هفته فیلم اروپایی در ایران اعلام شد/نمایش آثاری از ۲۰ کشور

سومین دوره هفته فیلم اروپایی در ۸ شهر ایران و با فیلم هایی از ۲۰ کشور برگزار می شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه»، سومین دوره هفته فیلم اروپایی کار مشترکی از گروه سینمایی «هنر و تجربه» و اوینیک ایران (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) روز […]


سومین دوره هفته فیلم اروپایی در ۸ شهر ایران و با فیلم هایی از ۲۰ کشور برگزار می شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه»، سومین دوره هفته فیلم اروپایی کار مشترکی از گروه سینمایی «هنر و تجربه» و اوینیک ایران (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) روز شنبه ۸ ماه ژوئن مصادف با ۱۸ خردادماه در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار می کند.

مقامات ایرانی و رییس اوینیک تهران هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ را با حضور سفرای کشورهای اروپایی، فیلمسازان و کارگردانان ایرانی و اروپایی افتتاح می کنند که در ادامه مراسم، ۲ فیلم «دره تاریک» از اتریش و «ارتش خاموش» از هلند برای حاضران به نمایش درمی آید.

در سومین دوره هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ که از ۱۸ لغایت ۲۷ خردادماه برگزار می شود، ۲۰ فیلم اروپایی در سینماهای ۸ شهر ایران شامل بابل، اصفهان، کرمان، کیش، مشهد، تبریز، تهران و شیراز به نمایش در می آید.

این فیلم ها از کشورهای اتریش، بلغارستان، بلژیک، قبرس، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوییس و انگلستان انتخاب و نمایش داده می شوند.

همچنین سینماهای خانه هنرمندان ایران واقع در تهران، پردیس گلستان شیراز، پردیس هویزه مشهد، پردیس ستاره باران تبریز، پردیس سیتی سنتر اصفهان، سینما لبخند کیش، تماشاخانه پارس کرمان و سالن سینمای «هنر و تجربه» بابل با هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ همراهی می کنند.

در بخش جنبی هفته فیلم، پنج کارگاه با حضور تهیه کنندگان و کارگردانانی از کشورهای قبرس، هلند و سوییس با موضوع فیلم های هنری و تولید مشترک در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار می شود. برای اجرای این برنامه ها ادارات کل ارشاد استان ها نیز همکاری کرده اند.

طراحی پوستر هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ را بهزاد خورشیدی برعهده داشته است.