جشنواره لومیر فرانسه از فیلم‌های بازسازی شده تجلیل می‌کند

جشنواره لومیر بخش جدیدی را مختص بهترین فیلم‌های بازسازی شده در بخش اصلی خود، ایجاد کرد. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، جشنواره لومیر که در لئون فرانسه برگزار می‌شود، بخش جدیدی را به فوق‌العاده‌ترین فیلم‌های بازسازی شده سال اختصاص داد. این جشنواره که پاییز امسال دهمین دوره‌اش را برگزار می‌کند، بخش جانبی […]


جشنواره لومیر بخش جدیدی را مختص بهترین فیلم‌های بازسازی شده در بخش اصلی خود، ایجاد کرد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، جشنواره لومیر که در لئون فرانسه برگزار می‌شود، بخش جدیدی را به فوق‌العاده‌ترین فیلم‌های بازسازی شده سال اختصاص داد.

این جشنواره که پاییز امسال دهمین دوره‌اش را برگزار می‌کند، بخش جانبی «بازسازی‌شده‌های جدید» را جایگزین بخش کلاسیک‌ها کرده است. این بخش که از برنامه‌های اصلی جشنواره خواهد بود شامل دو مبحث خواهد بود که یکی تمرکز بر فیلم‌های فرانسوی و دیگری فیلم‌های دیگر نقاط جهان است.

به این ترتیب جشنواره لومیر فیلم‌های بازسازی شده از سراسر جهان را به نمایش می‌گذارد و آنها را از آرشیوها، تهیه کنندگان، دارندگان حق پخش فیلم‌ها، توزیع کنندگان، استودیوها و کتابخانه‌های سینمایی جمع‌آوری می‌کند.

یک هیأت داوری به ارزیابی فیلم‌های بازسازی شده، بازگشت بالقوه فیلم‌های خاص و گرامیداشت آنهایی می‌پردازد که سینمای کلاسیک را زنده نگاه می‌دارند.

لومیر اعلام کرده فیلم‌های واجد شرایط برای این دوره را تا ۸ جولای پذیرش و در پایان آگوست اسامی فیلم‌های منتخب را اعلام می‌کند.

جشنواره لومیر از سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شده و به یکی از رویدادهای مهم بین‌المللی در سینمای کلاسیک بدل شده است.

این جشنواره امسال از فرانسیس فورد کاپولا تجلیل می‌کند که راهی لئون می‌شود تا جایزه لومیر را دریافت کند.

جشنواره لومیر امسال از ۱۲ تا ۲۰ اکتبر (۲۰ تا ۲۸ مهر) برگزار می‌شود.