جشنواره ملی نقاشی «اَرتَنگ» برگزار می شود

انجمن علمی نقاشی دانشگاه علم و فرهنگ در تیرماه ۱۳۹۸ نخستین جشنواره ملی نقاشی «اَرتَنگ» را برگزار می‌کند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره، انجمن علمی نقاشی دانشگاه علم و فرهنگ در تیرماه ۱۳۹۸ نخستین جشنواره ملی نقاشی «اَرتَنگ» را که شامل ۲ بخش نمایشگاهی و پژوهشی است، […]


انجمن علمی نقاشی دانشگاه علم و فرهنگ در تیرماه ۱۳۹۸ نخستین جشنواره ملی نقاشی «اَرتَنگ» را برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره، انجمن علمی نقاشی دانشگاه علم و فرهنگ در تیرماه ۱۳۹۸ نخستین جشنواره ملی نقاشی «اَرتَنگ» را که شامل ۲ بخش نمایشگاهی و پژوهشی است، برگزار می کند همچنین در تاریخ ۳ تیرماه ۱۳۹۸ یک پنل پژوهشی بر مبنای نقاشی معاصر ایران از ساعت ۱۴ الی ۱۹ در سالن همایش های فرهنگستان هنر برگزار می شود.

هدف از برگزاری این پنل پژوهشی تبیین جایگاه فعلی نقاشی ایران با محوریت انسان است.

این پنل شامل چهار محور مناسبات شهر، شهروند و بازنمود آن در آثار نقاشان معاصر ایران، تداوم سنت نگارگری در نقاشی معاصر ایران، مفهوم انسان در فلسفه و بازتاب آن در نقاشی معاصر ایران، جامعه شناسی بدن در نقاشی معاصر ایران و یک پنل به عنوان بحث آزاد با عنوان بررسی مسائل و چالش‌های نقاشی معاصر ایران نیز از بخش‌های جنبی این پنل پژوهشی است.

استادان این پنل عبارتند از علی اصغر میرزایی مهر، جواد علی محمدی اردکانی، سعید اسدی، فواد نجم الدین، مسعود ناصری، مهدی انصاری، رضا صمیم، زروان روح بخشان و آرش حیدری.

از بخش‌های دیگر این همایش برگزاری نمایشگاه نقاشی با موضوع «انسان، بازپیدایی» است که در تاریخ ۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵ الی ۱۹ در گالری فرشچیان، موسسه فرهنگی هنری صبا در فرهنگستان هنر افتتاح می شود و بازدید از نمایشگاه تا ۷ تیر ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ ادامه دارد.

داوران این جشنواره در بخش نمایشگاهی کاظم چلیپا، جواد علی محمدی اردکانی، زروان روحبخشان، امیرحسین زنجانی و مهدی فرهادیان و در بخش پژوهشی مهدی اخویان، علی اصغر میرزایی مهر، جواد آقاجانی، فواد نجم الدین و مهدی انصاری هستند.

برگزیدگان این جشنواره در پنل علمی پژوهشی در ۳ تیرماه در سالن همایش های فرهنگستان هنر اعلام می‌شوند.

این جشنواره با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ، دانشکده هنر علم و فرهنگ، فرهنگستان هنر، موسسه فرهنگی هنری صبا، موسسه فرهنگی هنری آکادمی هنر شمسه، انجمن علمی دانشجویی نقاشی علم و فرهنگ برگزار می‌شود.