جنگ زرگری راه نینداختیم/ امیدواری برای صدور مجوز نمایش فیلم

محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم «دیدن این فیلم جرم است» ابراز امیدواری کرد هرچه سریعتر تصمیم نهایی برای صدور مجوز نمایش این فیلم صادر شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» ساخته رضا زهتابچیان روز گذشته یکشنبه ۳۰ تیرماه با حضور عوامل این […]


محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم «دیدن این فیلم جرم است» ابراز امیدواری کرد هرچه سریعتر تصمیم نهایی برای صدور مجوز نمایش این فیلم صادر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» ساخته رضا زهتابچیان روز گذشته یکشنبه ۳۰ تیرماه با حضور عوامل این فیلم، هنرمندان، مخاطبان و اهالی رسانه در جشنواره فیلم شهر و در محل پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

پیش از نمایش فیلم، محمدرضا شفاه تهیه‌کننده این فیلم گفت: دیدن این فیلم جرم است! بله فعلاً جرم است! تا وقتی که موفق شویم مجوز این فیلم را بگیریم شاید امشب یکی از فرصت‌هایی باشد که بتوانید این فیلم را ببینید. دعا کنید موفق شویم و دوستانمان در مجموعه‌های تصمیم‌گیر به این نتیجه برسند که برای نمایش این فیلم مجوز دهند و همه مردم آن را ببینند.

زهتابچیان نیز بیان کرد: به رغم اینکه بارها گفته ایم همچنان روی حرفمان هستیم که ما این فیلم را به تنهایی ساخته ایم و تنها نهاد حمایت کننده ما حوزه هنری بود ولاغیر. بازدارنده های فراوانی برای ساخته شدن این فیلم وجود داشت ولی خدا را شکر اتفاق افتاد. فیلم ما دچار مظلومیتی شد که این واژه مظلومیت را عمداً به کار می‌برم چرا که بسیاری از نهادها گفتند ما مظلوم نمایی می‌کنیم ولی ما این کار را نکردیم و خدا را شاکریم.

وی ادامه داد: طهارت فیلم، برای ما بسیار مهم بود و دست به هیچ جنگ زرگری نزدیم و هیچ تبلیغات سیاست بازانه‌ای را مرتکب نشدیم و هر چه گفتیم از سر صدق بود. به طهارت قابمان اعتقاد داشتیم و داریم. اگر فیلم ما دچار این بحران ها می شود برای آن یک دلیل بسیار مهم سراغ دارم و آن این است که فیلم ما فاقد یک پایگاه رسمی است. فیلم ما طوری نیست که این وری ها و یا آن وری ها بخواهند از آن دفاع کنند. در تمام طیف ها موافقان و مخالفان خود را داریم. خدا را شاکریم که فیلم ساخته شد. امیدوارم از فیلم خوشتان بیاید و اگر از فیلم خوشتان آمد که خدا را شاکرم و اگر کسی ناراضی بود پیشاپیش طلب حلالیت دارم.

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیرماه سال جاری به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود و نمایش فیلم‌ها برای عموم آزاد است.