حضور «دختر قهرمان و میر نوروزی» در جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی

نمایش «دختر قهرمان و میر نوروزی» به نویسندگی و کارگردانی هرش آرمند از تهران برای حضور در نوزدهمین جشنواره سراسری آیینی سنتی آماده می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، نمایش «دختر قهرمان و میر نوروزی» سومین روایت از مجموعه نمایش‌های دختر قهرمان است که توسط هنرجویان گروه نمایش و ارکستر آموزشگاه موسیقی سروستان […]


نمایش «دختر قهرمان و میر نوروزی» به نویسندگی و کارگردانی هرش آرمند از تهران برای حضور در نوزدهمین جشنواره سراسری آیینی سنتی آماده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، نمایش «دختر قهرمان و میر نوروزی» سومین روایت از مجموعه نمایش‌های دختر قهرمان است که توسط هنرجویان گروه نمایش و ارکستر آموزشگاه موسیقی سروستان به جشنواره بین‌المللی نمایش‌های سنتی و آئینی راه پیدا کرده است.

این نمایش برداشتی است از مراسم و سنت‌هایی که در گستره سرزمین ایران برپا بوده و امروزه شاید حضور برخی از آن‌ها کمرنگ شده و یا از میان رفته باشند.

عوامل این اثر نمایشی عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: هرش آرمند، تهیه کننده: آموزشگاه موسیقی سروستان، آهنگساز و تنظیم موسیقی: هنگامه مشهدی، بازیگران: ثمین رفیعی، عرفان ملکی، آنیتا تقوی، نیما عصار، بنیامین رضوان، آرمین لطفی پور، آرینا سرخابی، صبا تقوی، آسمان رضوان، سبحان فشارکی، ساتیار کریمی، مانلی قویدل، ساقی کاشانی نژاد، رز اسداللهی، دلنیا چراغی، طراح لباس و عروسک: مهرنوش بلمه، دستیار طراح لباس: فائزه شریفی، طراح پوستر و بروشور: شیوا پوریان، عکاس: سیاوش حمیدی، فیلمبردار: علی مهری، روابط عمومی: فاطمه رشیدی، ساخت تیزر: معین قوی، زمان اجرا: پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸، ساعت ۱۸، محل اجرا: مجموعه تئاتر شهر، پاتوق نمایش‌های سنتی کودک و نوجوان.

نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی از ۱۹ تا ۲۶ مرداد در تهران و کاشان برگزار می‌شود و در بخش پاتوق نمایش‌های سنتی کودک و نوجوان که با عنوان بخش ویژه استاد هنگامه مفید در جشنواره نمایش های آیینی و سنتی برگزار می‌شود در مجموع ۳۰ اثر به جشنواره راه پیدا کرده است.