حضور ۱۰۷ کشور در دهمین جشنواره «سیمرغ»

مدیر بخش بین‌الملل از ارسال بیش از ۲ هزار فیلم کوتاه و پویانمایی از ۱۰۷ کشور به دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی «سیمرغ» خبر داد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی دهمین جشنواره «سیمرغ»، محمدعلی حجازی مدیر بخش بین الملل دهمین جشنواره «سیمرغ» گفت: با توجه به اینکه ۲ هفته به پایان مهلت […]


مدیر بخش بین‌الملل از ارسال بیش از ۲ هزار فیلم کوتاه و پویانمایی از ۱۰۷ کشور به دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی «سیمرغ» خبر داد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی دهمین جشنواره «سیمرغ»، محمدعلی حجازی مدیر بخش بین الملل دهمین جشنواره «سیمرغ» گفت: با توجه به اینکه ۲ هفته به پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره باقی مانده، تاکنون ۲۳۰۶ فیلم کوتاه و انیمیشن از ۱۰۷ کشور به دبیرخانه دهمین جشنواره بین المللی «سیمرغ» ارسال شده است.

حجازی تاکید کرد: کشورهای هند، برزیل، آمریکا، ترکیه، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، روسیه، آلمان با بیشترین تعداد اثر در صدر ۱۰۷ کشور حضور یافته در بخش بین الملل هستند.

در بخش بین الملل جشنواره «سیمرغ»، شرکت کنندگان تنها در بخش فیلم (کوتاه و پویانمایی) و طراحی پوستر می‌توانند شرکت کنند.

دانشجویان خارج از کشور برای حضور در جشنواره «سیمرغ» باید آثار خود را با توجه به اولویت‌های موضوعی در حوزه فرهنگ سلامت تولید کنند.

جشنواره بین المللی «سیمرغ» با شعار «سالم زیستن، هنر است» در ۵ بخش تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی و موسیقی، تابستان سال جاری در شهر تهران برگزار خواهد شد.