خبر خوش«همنوازان فاخته» به مازندرانی‌ها

کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا، روز جمعه بیست و یکم تیر درحالی برگزار شد که سرپرست این مجموعه از تلاش خود برای تاسیس هنرستان موسیقی در تنکابن خبر داد. به گزارش سینما خراسان، کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا، روز جمعه بیست و یکم تیرماه ۱۳۹۸ با استقبال […]


کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا، روز جمعه بیست و یکم تیر درحالی برگزار شد که سرپرست این مجموعه از تلاش خود برای تاسیس هنرستان موسیقی در تنکابن خبر داد.

به گزارش سینما خراسان، کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا، روز جمعه بیست و یکم تیرماه ۱۳۹۸ با استقبال مخاطبان مازندرانی و اعلام خبر تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنکابن برگزار شد. در این اجرا که با استقبال مردم هنردوست تنکابن انجام شد، کیوان ساکت به عنوان آهنگساز و وحید تاج خواننده، اعضای گروه همنوازان فاخته را همراهی کردند.

خشایار پارسا در ابتدای این کنسرت، اعلام کرد: برای بالا بردن سطح موسیقی تنکابن و معرفی شیوه های مختلف موسیقی ایران در این منطقه تلاش کرده است جدا از سلیقه شخصی و دغدغه گروه شیوه‌های دیگر را هم معرفی و اجرا کند. به هر حال من تلاش خود را می کنم که تمرکز اجرای موسیقی فاخر را از پایتخت و شهرهای بزرگ به تنکابن و غرب استان مازندران انتقال دهم. در این راستا به دنبال تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنکابن هستم، اقدامات لازم انجام شده است و حضور استادانی چون کیوان ساکت و جذب سرمایه های خیرین هنر دوست باعث رشد و شکوفایی هنرستان موسیقی خواهد شد.

خشایار پارسا (تنبک)، هامون بهرامی مقدم (سنتور)، ابوذر حسینی (عود)، آرمان حیدریان (کمانچه)، مجید محمدی (تار) و علیرضا رسولی (کمانچه آلتو) نوازندگان گروه همنوازان فاخته را تشکیل می دهند که در کنار کیوان ساکت (آهنگساز و نوازنده تار) و وحید تاج (خواننده) به هنرنمایی پرداختند.

دغدغه اصلی گروه «همنوازان فاخته» آهنگسازی و تمرکز بر روی موسیقی دوره تیموری و مکتب منتظمیه است اما در این بین، این گروه تلاش دارد تا سبک ها و شیوه های بزرگان موسیقی ایران را با اجرایی متفاوت بر روی صحنه ببرد.