«داش‌ آکل» به تئاتر شهر نمی‌ آید

حسن باستانی از منتفی شدن اجرای نمایش «داش آکل» در مجموعه تئاتر شهر خبر داد. حسن باستانی نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت های اخیرش به سینما خراسان گفت: از مرداد ۹۶ که نمایش «صبح یه روز لعنتی» را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه برده ام تا امروز نمایشی را اجرا نکردم […]


حسن باستانی از منتفی شدن اجرای نمایش «داش آکل» در مجموعه تئاتر شهر خبر داد.

حسن باستانی نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت های اخیرش به سینما خراسان گفت: از مرداد ۹۶ که نمایش «صبح یه روز لعنتی» را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه برده ام تا امروز نمایشی را اجرا نکردم و امسال اصلا شرایط اجرای نمایشی برایم فراهم نشد.

وی ادامه داد: نمایشنامه «داش آکل» را برای اجرا در تئاتر شهر ارایه دادم اما مورد قبول واقع نشد. نمی دانم سیاست آقای اسعدی برای انتخاب آثار چیست و چه فاکتورهایی را مد نظر قرار دارد اما من از مرداد ۹۶ در تئاتر شهر اجرایی نداشتم بنابراین واجد اجرا در سال ۹۸ بوده ام.

باستانی درباره اجرای نمایش در سالنی دیگر بیان کرد: متاسفانه توانایی گرفتن سالنی خصوصی را ندارم چون اجرا در تماشاخانه های خصوصی مستلزم رعایت برخی از ویژگی ها است که نمایش من از آن برخوردار نیست و حتما باید تهیه کننده ای گردن کلفت پای کار باشد که از عهده من خارج است.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: در حال حاضر نگارش چند متن را در دست دارم اما اجرای نمایش «داش آکل» که براساس داستان صادق هدایت نوشته شده است، برایم اهمیت داشت که فعلا میسر نشده است.

نمایش «صبح یه روز لعنتی» به نویسندگی و کارگردانی حسن باستانی و بازی رویا افشار، لیلا برخورداری، مارال فرجاد، حمیدرضا فلاحی، پژمان عبدی و احمد صمیمی مرداد ماه ۹۶ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت.