«در محاصره» به سردار دل‌ها تقدیم شد/ عاشقانه‌هایی که سالار خواند

تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی ایران به رهبری سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی در چارچوب برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پیش روی مخاطبان قرار گرفت. به گزارش سینما خراسان، ارکستر ملی ایران در آخرین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به رهبری مهمان سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی تازه‌ترین […]

تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی ایران به رهبری سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی در چارچوب برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش سینما خراسان، ارکستر ملی ایران در آخرین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به رهبری مهمان سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی تازه‌ترین کنسرت خود را در حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور و علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، حسین سیمایی صراف دبیر هیات دولت، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قبادی مشاور اجرایی معاون هنری وزیر ارشاد، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و شاهین فرهت دبیر سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر اجرا کرد.

در ابتدای این کنسرت که چهارشنبه شب سی ام بهمن در تالار وحدت تهران برگزار شد، پس از پخش تیزر رسمی جشنواره موسیقی فجر که طی روزهای اخیر با استقبال خوبی هم از سوی مخاطبان مواجه شده، نماهنگی از استاد هوشنگ ظریف هنرمند پیشکسوت موسیقی ایرانی که قرار است در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره از وی تجلیل به عمل آید به نمایش درآمد و پس از آن نیز اعضای ارکستر وارد صحنه شدند.

اولین قطعه‌ای که در کنسرت شب گذشته ارکستر ملی اجرا شد، قطعه‌ای با نام «در محاصره» به آهنگسازی بهزاد عبدی بود که نوازندگان ارکستر ملی آن را برای اجرای ارکستر در جشنواره به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی آماده کرده بودند. بعد از اجرای این قطعه بود که سالار عقیلی روی صحنه آمد و قطعاتی از آثار منتخب عاشقانه خود از جمله «چه بگویم»، «وطنم ای شکوه پابرجا»، «هانیه»، «گلرخ»، «از تنهایی گریه مکن»، «آسمان مست»، «از خون جوانان وطن…»، «ایران»، «خوشه چین» و «همه جان و تنم وطنم» را برای مخاطبان اجرا کرد.

در پایان برنامه نیز که با استقبال نسبی مخاطبان همراه بود، مهمانان ویژه تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی برای ملاقات با اعضای گروه به پشت صحنه رفته و از آنها برای اجرای برنامه قدردانی کردند. این در حالی است که سهراب کاشف و سالار عقیلی دقایقی قبل از حضور مهمانان پشت صحنه را ترک کرده بودند.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به مدیریت محمد اله‌یاری و دبیری شاهین فرهت از روز چهارشنبه ۲۳ بهمن تا روز پنجشنبه یکم اسفند توسط دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالارهای مختلف برگزار شد.